Mercedes spodziewa się większej przewagi rywali w Kanadzie

Toto Wolff przed Grand Prix Kanady przyznał, że zespół Mercedesa będzie miał ciężką przeprawę, aby powtórzyć rezultat z Barcelony. Podwójne podium na obiekcie Catalunya rozbudziło wyobraźnię fanów Brytyjskiego zespołu, ale specyfikacja toru imienia Gillesa Villeneuva nie odpowiada specyfikacji modelu W14.

Poprawki przywiezione przez Mercedesa na wyścig w Monako i zastosowanie ich również w Grand Prix Hiszpanii sprawiły, że nowa koncepcja samochodu spod znaku trójramiennej gwiazdy przyspieszyła w porównaniu do poprzednia ‘zero sidepod’. Zespół z Brackley zdobył solidne punkty na ulicach Monte Carlo, a w Barcelonie Lewis Hamilton i George Russell stanęli na podium, choć młodszy z Brytyjczyków startował spoza pierwszej dziesiątki.

Na fali świetnego rezultatu Mercedes do Kanady przyjeżdża, jako drugi zespół w klasyfikacji generalnej, ale zdaniem szefa zespołu ciężko będzie powtórzyć wynik sprzed dwóch tygodni: „Wynik w Hiszpanii był zasłużoną nagrodą za wysiłki wszystkich w Brackley i Brixworth, aby wprowadzić nasz pakiet poprawek na tor. Byliśmy zadowoleni z tego, jak działa i to zapewni nam nowy punkt odniesienia, na którym będziemy budować formę” – powiedział Wolff. „Musimy jednak realnie podchodzić do naszych oczekiwań. To był tor, który pasował do naszego samochodu i powinniśmy spodziewać się, że nasi bezpośredni konkurenci będą silniejsi w kolejnych wyścigach”.

Austriak ma tu na myśli zespoły za Red Bullem jak Aston Martin czy Ferrari. Szef Mercedesa nie wierzy, aby pokonanie aktualnych liderów obu klasyfikacji było możliwe w najbliższym czasie, choć nie zamierza poddawać się bez walki: „Różnica do Red Bulla jest duża i będzie wymagała dużo ciężkiej pracy, aby ją zniwelować. Niemniej jednak jesteśmy gotowi podjąć wyzwanie. Ze względu na długie proste i wolne zakręty, nie spodziewamy się, że tor [w Montrealu] będzie pasował do naszego samochodu tak dobrze, jak Barcelona”.

„Bez względu na to, jakie będzie prawdziwe tempo naszego samochodu w ten weekend, będziemy dążyć do maksymalizacji wyniku. Charakterystyka toru zapewni również dalszą możliwość poznania W14 i wniesie wkład w naszą ścieżkę rozwoju”.

Źródło: Z wykorzystaniem informacji prasowej Mercedsa AMG Petronas Motorsport

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze