Verstappen: Hamilton jest jednym z najlepszych kierowców w historii F1

Max Verstappen uważa, że w sezonie 2023 F1 Lewis Hamilton będzie groźnym przeciwnikiem w walce o tytuł. Zdaniem Holendra wszystko będzie jednak zależeć od tego, jak dobry samochód przygotuje Mercedes.

Kierowca zespołu Red Bull Racing po prezentacji barw modelu RB19 na sezon 2023, został zapytany przez telewizję Sky Sport o przewidywania na walkę o tytuł mistrzowski w klasyfikacji kierowców. Biorąc pod uwagę fakt, iż w zeszłym roku Hamilton nie wygrał ani jednego wyścigu, a Verstappen ustanowił rekord 15. zwycięstw w jednym sezonie, jedno z pytań zostało ukierunkowane na to, czy siedmiokrotny mistrz świata F1 wciąż będzie się liczył w grze o końcowy sukces: „W interesie sportu zawsze chcesz, aby zespoły były bardzo blisko” – powiedział Holender. „Oczywiście [Hamilton] jest jednym z najlepszych kierowców wszechczasów w tym sporcie. Jeśli ma do tego samochód, może ponownie walczyć o tytuł. To samo dotyczy George'a [Russella], Charlesa [Leclerca], to samo dotyczy Lando [Norrisa]. Jeśli dasz im samochód, który jest w stanie wygrać mistrzostwa, mogą to zrobić”.

Verstappen powiedział również, że Red Bull ma wciąż spory potencjał do uwolnienia, szczególnie podczas sobotnich kwalifikacji, gdzie często odstawali tempem na pojedynczym okrążeniu od Ferrari: „Nadal powiedziałbym, że możemy spisać się lepiej, ponieważ w kwalifikacjach przez większość czasu nie byliśmy nawet najszybszym samochodem”.

Źródło: skysports.com

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze