Pérez: Max wykonał dla mnie świetną robotę

Sergio Pérez jest jednym z kilku kierowców, którzy wciąż mogą zmienić swoje miejsce w klasyfikacji generalnej w ostatnim wyścigu sezonu 2022 Formuły 1. Meksykanin jest zrównany w punktacji z Charlesem Leclerkiem i wystartuje przed nim do Grand Prix Abu Zabi.

„Tak, to dobre pole startowe” – powiedział kierowca Red Bull Racing po sobotnich kwalifikacjach. „Myślę, że nie wykonaliśmy tego ostatniego kroku w Q3, zwłaszcza pierwszy przejazd nie był tak dobry, więc byliśmy trochę do tyłu, ale jest dobrze”.

Pérez wystartuje obok swojego zespołowego kolegi Maxa Verstappena: „Dobrze jest zająć pierwszy rząd. Max wykonał świetną robotę także dla mnie, pracowaliśmy razem zespołowo bardzo mocno na ostatnim przejeździe. Nie mogę doczekać się niedzieli, bo ten dzień będzie się tak naprawdę liczył. To będzie ciekawy wyścig, biorąc pod uwagę, jak mocne będą Ferrari i Mercedes”.

Rozwijając swoją myśl, Meksykanin zwrócił uwagę na pomoc swojego zespołowego kolegi, który umożliwił mu jazdę w cieniu aerodynamicznym: „Z całą pewnością to pomogło. Czułem to zwłaszcza w drugim sektorze. Co prawda trochę z tego traci się w trzecim sektorze, ale ogólnie z pewnością było to dobre”.

Redakcja ŚwiatWyścigów.pl jest na miejscu tego wydarzenia. Jeśli chcesz czytać więcej materiałów prosto z toru, postaw nam kawę!

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze