Vettel: W moich ostatnich kwalifikacjach samochód robił to, co chciałem

Dla Sebastiana Vettela sobotnie kwalifikacje do Grand Prix Abu Zabi były ostatnimi w karierze. Kierowca Astona Martina przyznał, że czuł się w nich bardzo komfortowo, a samochód sprawował się świetnie.

Niemiecki kierowca do niedzielnego wyścigu ustawi się na dziewiątym polu startowym, co jego zdaniem jest bardzo dobrym punktem wyjścia do zdobycia ostatnich punktów w karierze: „Ogólnie rzecz biorąc, moje ostatnie kwalifikacje w Formule 1 były dobrą sesją. Samochód robił to, co chciałem i to przyczyniło się do tego przyzwoitego wyniku” – powiedział Vettel. „Byłem bardzo zmotywowany i czułem, że dzisiaj było we mnie czegoś więcej ekstra”.

Czterokrotny mistrz świata F1 narzekał mimo wszystko na spory ruch podczas dwóch pierwszych części kwalifikacji. Podczas każdego z tych segmentów Vettel natrafiał na bardzo wolno jadący przed nim samochód Red Bulla: „Mieliśmy trochę ruchu w Q1 i Q2 z Red Bullem w ostatnim zakręcie, ale okrążenie w Q3 było już czyste. Nie mogę się doczekać wyścigu – mojego ostatniego w Formule 1 – i mam nadzieję, że będziemy w stanie zapewnić dobry wynik zespołowi i zakończę moją podróż ze wszystkimi w Aston Martin F1. W wyścigu wszystko może się tu zdarzyć, a jutro postaramy się zmaksymalizować nasze szanse”.

Redakcja ŚwiatWyścigów.pl jest na miejscu tego wydarzenia. Jeśli chcesz czytać więcej materiałów prosto z toru, postaw nam kawę!

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze