Schumacher: Dziękuję mojej ekipie!

Mick Schumacher sprawił podczas kwalifikacji do Grand Prix Turcji niespodziankę i awansował do drugiego segmentu kwalifikacji po raz pierwszy w tym sezonie. Niemiecki kierowca przyznał, że gdyby nie jego ekipa oraz ciężka praca wszystkich, nie byłoby go tu teraz.

„Samochód jest świetny i wykonaliśmy świetną robotę” – powiedział podczas konferencji Schumacher. „Cieszę się, że miałem okazję dostać się do Q2. Nie byłem w 100% zadowolony z mojego poprzedniego okrążenia – przed dostaniem się do Q2. Nie wiem, czy była szansa na Q3, ale gdyby nie żółte flagi pewnie mógłbym się poprawić o 2-3 dziesiąte”.

Podczas spotkania z mediami kierowca Haasa przyznał, że ma nowe siedzenie podczas tego weekendu. Zażartował nawet, że może jest jego nowy talizman i je zatrzymają na dłużej: „Mam nowe siedzenie i może to był nasz talizman i je zatrzymamy. Nigdy nie przestaliśmy się uczyć i za każdym razem się poprawiamy i uczymy czegoś nowego. To była niesamowita frajda prowadzić samochód w takich warunkach i podobało mi się to, a jako zespół podjęliśmy właściwe decyzje, we właściwym czasie. Wszystko odczytaliśmy właściwie. Znaleźliśmy odpowiednią konfigurację do panujących warunków. Mam nadzieję, że utrzymamy tę pozycję, a może awansujemy o kilka miejsc”.

Mick Schumacher wystartuje do niedzielnego wyścigu z 15. pozycji.

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league