Steiner: Jesteśmy gotowi, aby zdobyć punkty w Turcji

Günther Steiner nie krył radości z postępu, jaki wykonał Mick Schumacher awansując do drugiej części kwalifikacji do Grand Prix Turcji Formuły 1. Szef amerykańskiej ekipy – jak sam przyznał – nie do końca wie, dlaczego jego zespół jest konkurencyjny na torze w Turcji, „ale to dobry znak”.

„Jestem szczęśliwy, ponieważ ekipa pracuje ciężko przez cały rok i wiem jak sporo pracy w to włożono” – powiedział. „Kiedyś cieszyliśmy się, że weszliśmy do Q3 i tam jesteśmy, teraz cieszymy się z wejścia do Q2”.

Steiner nie mógł nachwalić się Micka i tego, że niemiecki zawodnik bardzo dobrze poradził sobie w zmiennych warunkach i nie popełnił żadnego błędu, w przeciwieństwie do Nikity Mazepina, który wielokrotnie wyjechał poza tor – zwłaszcza w pierwszym zakręcie – i nie był w stanie przejechać dobrego mierzonego okrążenia: „Po awansowaniu do Q2 było słychać i widać po Micku, że dostał zastrzyku nowej energii. Pokazał, że ciężką pracą – mając nienajlepszy samochód – można osiągać wysokie cele. Jesteśmy gotowi, aby zdobyć te punkty podczas wyścigu”.

Awans do Q2 był pierwszym w sezonie dla amerykańskiej ekipy, która ma nadzieję, że zmienne warunki utrzymają się, a ewentualne błędy rywali zakończą się pierwszymi punktami w tym sezonie.

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league