Ricciardo: McLaren to moja największa szansa na zdobycie tytułu

Daniel Ricciardo uważa, że przejście na ten sezon do zespołu McLaren w Formule 1 jest dla niego najlepszą okazją ku temu, by wywalczyć upragniony tytuł mistrza świata.

Dla Australijczyka zbliżający się sezon F1 będzie 11. w jego karierze. Do tej pory odniósł 7 zwycięstw, wszystkie w barwach Red Bulla w latach 2014-18. Również w tym zespole kończył dwukrotnie mistrzostwa na trzecim miejscu na koniec sezonu. Ricciardo na sezon 2019 przeszedł do Renault, z którym w ubiegłym roku dwukrotnie stanął na podium, choć aspiracje przed początkiem współpracy były większe. Z kolei od tego roku będzie reprezentować barwy McLarena, gdzie, jak sam stwierdził, zamierza wywalczył tytuł mistrza świata Formuły 1.

„Myślę, że to moja największa szansa na osiągnięcie tego celu, o którym przez cały czas mówiłem. Nigdy nie chciałem dostać się do F1 tylko po to, aby w niej być. Chciałem – i nadal chcę – zostać mistrzem świata. Biorąc pod uwagę postępy [zespołu], McLaren wydaje mi się najlepszą szansą, aby to osiągnąć” – powiedział Ricciardo w rozmowie z The Sydney Morning Herald.

Od momentu nadejścia Zaka Browna jako CEO McLarena, stajnia z Woking dokonywała stałego postępu. Efektem wieloletnich przemian i pozyskania kluczowych osób było trzecie miejsce zajęte na koniec ubiegłego sezonu. Ricciardo uważa, że McLaren to właściwy dla niego zespół, z którym jest przekonany, że osiągnie sukces.

„W tym sporcie nigdy nie wiadomo, ale jestem pewien, że znajduję się we właściwym miejscu. Czy mogę stwierdzić, że będę w stanie walczyć o mistrzowski tytuł? Kto wie, ale czuję, że znajduję się w odpowiem miejscu, aby dać sobie chociaż na to szansę. Widać drogę McLarena do poprawy i uważam, że McLaren jest gotowy, abym został jednym z elementów, których nie mieli, w celu pomocy w osiągnięciu zwycięstw”.

Źródło: smh.com.au

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league