Kubica: Natychmiastowe wyczucie samochodu było kluczowe

Robert Kubica po piątkowej sesji treningowej przed Grand Prix Bahrajnu Formuły 1 powiedział, że był w stanie szybko oswoić się z samochodem Alfy Romeo mimo dłuższej przerwy.

W piątek polski kierowca, który w tym sezonie pełni rolę zawodnika testowego i rezerwowego Alfy Romeo Racing Orlen, po raz czwarty wystąpił w oficjalnej sesji treningowej F1, tym razem na torze Bahrain International Circuit, zastępując Kimiego Räikkönena. Kubica uzyskał w tej sesji 13. czas – 1:30,732 ze stratą 1,699 sekundy do najszybszego Lewisa Hamiltona, pokonując 24 okrążenia.

Jak stwierdził Kubica, już od dłuższego czasu nie prowadził samochodu F1, więc szybkie oswojenie się z nim było kluczowe w tym treningu, aby zebrać cenne informacje zespołowi.

„Minęło sporo czasu, odkąd ostatni raz prowadziłem bolid, ponieważ w międzyczasie jeździłem w DTM, więc natychmiastowe wyczucie samochodu i uzyskanie pewności siebie było kluczowe. Poszło gładko, szybko oswoiłem się ze sposobem jazdy tymi samochodami i czułem się całkiem swobodnie” – powiedział Kubica.

„Ogólnie była to dobra sesja. Zrealizowaliśmy cały program, więc jesteśmy zadowoleni z przebiegu dnia. Miło jest wrócić do samochodu i pracować z zespołem: miałem kilka jasnych wskazówek dla inżynierów i było wiele informacji, które mogłem przekazać ekipie. Miejmy nadzieję, że uda nam się maksymalnie wykorzystać weekend, tak jak to miało miejsce w kilku ostatnich wyścigach i wykorzystać nadarzające się okazje”.

Źródło: Z wykorzystaniem informacji prasowej Alfa Romeo Racing Orlen

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league