Leclerc: Wynik jest lepszy, niż się podziewaliśmy

Charles Leclerc zajął sensacyjne czwarte miejsce w kwalifikacjach do Grand Prix Eifel. Monakijczyk zaznaczył też, że format jednego treningu i przejście od razu do kwalifikacji jest dobrym rozwiązaniem na format wyścigowego weekendu.

Kierowca Ferrari podkreślił, że najwyraźniej poprawki przywiezione na Nürburgring przez Ferrari, pomogły w osiągnięciu tak dobrego miejsca: „Ten wynik kwalifikacyjny jest prawdopodobnie lepszy, niż się spodziewaliśmy, szczególnie w tych zimnych warunkach” – powiedział Leclerc. „Ale wprowadziliśmy tutaj pewne poprawki, które być może spowodowały niewielką zmianę we właściwym kierunku, co miło jest widzieć. Jestem zadowolony ze sposobu, w jakim pracujemy i jak potoczyły się dzisiaj sprawy”.

Kierowca Ferrari już podczas jedynego treningu w ten weekend, gdzie zajął trzecie miejsce, dał sygnał, że podczas kwalifikacji może osiągnąć dobry rezultat. Zdaniem Leclerca, skrócony format weekendu wyścigowego może być atrakcyjny pod względem nieprzewidywalności całego weekendu: „Bardzo podobał mi się fakt, że mieliśmy tylko jedną sesję treningową i od razu przeszliśmy do kwalifikacji. Jak najlepiej staraliśmy się wykorzystać tą sytuację, nawet, jeśli nie mamy zbyt wielu informacji o długich przejazdach z dużym zapasem paliwa. Szczególnie trudno było w Q3, gdzie wiał dość silny wiatr, przez co samochód był nieprzewidywalny”.

„Jutro wszyscy będziemy trochę na nieznanym terytorium, ale jedno wiem, że zarządzanie tymi miękkimi oponami będzie ważne, ponieważ są one dość trudne pod względem ziarnienia. To będzie trudny wyścig, ale to właśnie sprawia, że ten weekend jest interesujący ”.

Źródło: Informacja prasowa Ferrari

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league