Bottas: Świetnie się bawiłem

14. pierwsze pole startowe w karierze Valtteriego Bottasa było jednym z tych, które należy zapamiętać. Fin zdobył je dopiero ostatnim okrążeniem toru Nürburgring i pokonał swojego największego rywala w walce o tytuł, Lewisa Hamiltona.

Fin najlepiej poradził sobie na torze Nürburgring i nie krył swojej radości z faktu bycia pierwszym: „Oczywiście to przyjemne, gdy umieścisz samochód na pole position, zwłaszcza gdy liczy się ostatnie okrążenie, a twoje jest wystarczające. To bardzo dobre uczucie i właśnie dla takich chwil to robimy. Świetnie się bawiłem”.

Kierowca Srebrnych Strzał przyznał, że sporo walczył w pierwszym sektorze i ten stan utrzymywał się przez całe kwalifikacje: „Zawsze to miłe uczucie być na pole position, ale z tym okrążeniem, było wszystko uporządkowane, a wszystkie szczegóły tego były prawidłowe. Przez całe kwalifikacje walczyłem w pierwszym sektorze, ale tak naprawdę na ostatnim okrążeniu udało mi się to osiągnąć”.

Fin przyznał, że tylko jedna sesja treningowa oraz niskie temperatury utrudniło znacznie kwalifikacje: „Walczyłem w pierwszym sektorze, ale ostatecznie wszystko mi się udało. Było to dość trudne przy zaledwie jednej sesji treningowej i niskich temperaturach, więc ustawienie opon w odpowiednim oknie na okrążeniu było naprawdę ważne i udało mi się to, aby pracowały w odpowiednim oknie. Jutro jest nowy dzień i zapowiada się ciekawy wyścig, zwłaszcza biorąc pod uwagę brak dużej ilości przejazdów jakie mieliśmy tutaj i temperatury”.

Fin, podobnie jak Lewis Hamilton, wystartuje do niedzielnego wyścigu na miękkiej mieszance.

Źródło: formula1.com

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league