Vettel: Kluczowy był dzisiaj pierwszy sektor

Sebastian Vettel kolejny raz w tym sezonie nie zakwalifikował się do trzeciej części kwalifikacji. Kierowca Ferrari w swoim domowym wyścigu wyruszy z jedenastego pola startowego.

Niemiec, jako jeden z ośmiu obecnych kierowców w stawce, uczestniczył w ostatniej rozegranej rundzie Grand Prix na torze Nürburgring w 2013 roku, jednak przewaga po stronie znajomości toru niewiele dzisiaj mu pomogła: „Próbowałem wszystkiego, ale naprawdę walczyłem z samochodem w pierwszym sektorze i bardzo się ślizgałem” – powiedział Vettel. „Szkoda, że nie udało nam się dotrzeć do Q3, a nawet dobrze się czułem w samochodzie. Myślę, że tempo było przyzwoite. Mam nadzieję, że mając dowolny wybór opon na jutro zyskamy trochę przez to przewagi”.

Vettel podkreślił też, że mimo wprowadzenia poprawek w modelu SF1000, miał zbyt mało czasu na właściwą ocenę ich przydatności: „Poprawki, które wprowadziliśmy, sprawdziłem tylko po południu, ponieważ mieliśmy bardzo mało czasu w treningu. Dlatego musieliśmy dokonać porównania używając dwóch samochodów o różnych konfiguracjach, ale nie sądzę, aby zrobiły dużą różnicę”.

„Dziś cieszę się z kibiców, ponieważ pogoda była lepsza i w końcu mogli zobaczyć kilka samochodów na torze ”.

Źródło: Informacja prasowa Ferrari

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league