Hamilton zaskoczony wytrzymałością opon w GP Hiszpanii

Lewis Hamilton powiedział, że spodziewał się kolejnych problemów z oponami i był zaskoczony tym, że udało mu się zarządzać ogumieniem w gorących warunkach w Barcelonie.

Hamilton po starcie z pole position ani przez moment nie był zagrożony i odniósł pewne zwycięstwo w wyścigu o Grand Prix Hiszpanii. Przed rywalizacją były obawy, że w obu Mercedesach mogą powtórzyć się problemy z oponami, które pojawiły się w GP 70-lecia, gdzie zwycięstwo odniósł Max Verstappen. Tym razem jednak Hamilton od początku kontrolował tempo, a Verstappen po wyprzedzeniu Valtteriego Bottasa na starcie musiał zadowolić się drugim miejscem.

„Byłem po prostu oszołomiony, ale to było dobre uczucie. Fantastyczny wysiłek zespołu. To było spore zaskoczenie, ponieważ mieliśmy ten problem z oponami. Zarządzanie nimi było bardzo, bardzo dobre i ostatecznie nasze zrozumienie tego, co wydarzyło się w ubiegłym tygodniu i wprowadzenie tego w ten weekend nieuchronnie umożliwiło nam wykonanie tego, co zrobiliśmy. W końcówce nawet nie wiedziałem, że to ostatnie okrążenie. Byłem gotowy, aby kontynuować” – powiedział Hamilton.

Brytyjczyk dodał również, że był potencjał, aby pojechać na jeden pit stop, jednak mimo wszystko był zadowolony ze swojej strategii.

„Przed wyścigiem dogłębnie analizowałem sytuację, starając się zrozumieć, jakich opon będziemy używać i z jakiej strategii skorzystamy. Kiedy zrozumiałem, że mogę pojechać na dłuższe przejazdy niż zakładano, była szansa na potencjalny jeden zjazd do boksów. Myślę jednak, że nasza strategia była dobra. Nie było potrzeby ryzykować zakładania miękkich opon, jako że miałem nowy komplet pośrednich opon, które moim zdaniem były najlepsze. Chcę tylko bardzo, bardzo podziękować wszystkim inżynierom w fabryce w tym naprawdę trudnym czasie, a wszystkim na świecie życzyć tego, aby po prostu kontynuowali swoje i byli bezpieczni. Musimy nadal nosić te maski i nie tylko chronić siebie, ale także innych”.

Hamilton sięgnął dzisiaj po swoje 88. zwycięstwo w Formule 1, a także po raz 156. stanął na podium, wyprzedzając w tej statystyce Michaela Schumachera.

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league