Binotto docenia miłość Vettela do F1

Szef zespołu Ferrari w Formule 1 Mattia Binotto po raz kolejny wyraził swoje poparcie dla czterokrotnego mistrza świata Sebastiana Vettela, który jest związany z ekipą od 2015 roku. Włoch stwierdził również, że wszyscy wyczekują powrotu do ścigania.

„Nie sądzę, aby przymusowa przerwa była na rękę któremuś z kierowców” – powiedział Binotto. „Myślę, że wszyscy bardzo kochają się ścigać, a to jest część ich życia. Wiem, że Sebastianowi brakuje normalności, brakuje nam faktu, że nie ścigamy się na torach i chciałby do tego wrócić jak najszybciej, jednak musimy czekać aż to wszystkie minie i wróci do normalności. Myślę jednak, że jego pragnieniem jest w tej chwili ściganie się. Seb jest szczerą i bezpośrednią osobą. Uwielbia swoją pracę, naprawdę kocha swoją pracę i to jeden z powodów, dlaczego doceniamy go w Ferrari”.

Na temat Vettela wypowiadał się już wcześniej Bernie Ecclestone. Według byłego szefa Formuły 1, kierowca Ferrari ma wszystko, aby móc osiągnąć tyle, co jego idol i mentor, Michael Schumacher: „Vettel jest niedoceniany, ma pasję tak jak jego rywale. Wiedziałem o tym, kiedy tylko zobaczyłem go po raz pierwszy podczas piątkowego treningu w Turcji 2006 roku. Widziałem to w jego oczach, widziałem to w jego oczach...”

89-latek, który niedługo po raz kolejny zostanie ojcem  uważa, że Formuła 1 potrzebuje Sebastiana Vettela, który wygrywa: „F1 potrzebuje zwycięskiego Sebastiana. W zeszłym roku miał spadek, ale jak go znam, nie ma powodu, dla którego nie mógłby celować w siedem tytułów Michaela Schumachera. Jak już powiedziałem to wcześniej, ludzie go nie doceniają”.

Źródło: formula1.com

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league