Carey: Oczekujemy 15-18 wyścigów Formuły 1 w tym sezonie

CEO Formuły 1 Chase Carey wystosował oświadczenie, informując o aktualnej sytuacji w Formule 1, która została dotkniętą pandemią koronawirusa, jak również zaznaczył, że liczy na zorganizowanie od 15 do 18 wyścigów, począwszy od lata, nie wykluczając przeprowadzenia różnych eksperymentów.

Gwałtowny globalny rozwój koronawirusa wywołującego chorobę COVID-19 sprawił, że Formuła 1, podobnie jak inne sporty motorowe, musiała wstrzymać się ze startem sezonu. W ostatnim czasie podawano do wiadomości, że kolejne wyścigi są przekładane, zaś organizatorzy rundy w Monako oświadczyli, że wyścig w Monte Carlo nie dojdzie do skutku. Carey stwierdził, że nikt nie wie, kiedy sytuacja się poprawi, ale jeśli od lata będzie możliwy powrót na tor, wówczas oczekiwana jest organizacja 15-18 wyścigów w tym roku.

„W ciągu ostatniego tygodnia Formuła 1, dziesięć zespołów F1 oraz FIA zebrały się i podjęły szybkie oraz zdecydowane działania w ramach naszej pierwszej reakcji na pandemię COVID-19. Chociaż obecnie nikt nie może być pewien, kiedy sytuacja ulegnie poprawie, ostatecznie kiedyś to nastąpi, a gdy tak się stanie, będziemy gotowi, aby znów się ścigać. Wszyscy jesteśmy zaangażowani w to, aby dać kibicom tegoroczny sezon mistrzostw świata” – oświadczył Carey.

„Zdajemy sobie sprawę, że istnieje szansa na dodatkowe opóźnienia obecnie zaplanowanych wydarzeń, jednak wspólnie z naszymi partnerami w pełni oczekujemy, że sezon rozpocznie się latem tego roku ze zmienionym kalendarzem liczącym 15-18 wyścigów”.

„Jak wcześniej ogłoszono, wykorzystamy przerwę letnią, która została przeniesiona na marzec/kwiecień, aby ścigać się w normalnym okresie przerwy, oczekując, że data zakończenia sezonu wykroczy poza naszą pierwotne założenie 27-29 listopada, a faktyczna sekwencja i harmonogram wyścigów będzie znacznie różnić się od oryginalnego kalendarza na ten sezon”.

„Nie można obecnie podać bardziej szczegółowego kalendarza ze względu na dynamiczność obecnej sytuacji, ale w ciągu najbliższego miesiąca spodziewamy się lepszego zrozumienia stanu w każdym kraju-gospodarzu, a także kwestii związanych z podróżami do tych krajów”.

„Korzystając z ogłoszenia i zgody FIA co do zamrożenia przepisów technicznych na sezon 2021, brak przerwy wakacyjnej, a także przesunięcie zamknięcia fabryk na marzec/kwiecień, sport zamierza teraz ścigać się w okresie zwykle przeznaczonym na przerwę wakacyjną i zorganizować przełożone wyścigi z początku tego roku”.

„Ta elastyczność oferuje możliwość rozwoju sportu oraz wypróbowania nowych rzeczy. Może to obejmować takie inicjatywy, jak rozszerzenie naszej platformy esportowej, opracowanie bardziej innowacyjnych treści, takich jak Drive to Survive z platformy Netflix, a także inne kreatywne sposoby zwiększenia wartości wobec sponsorów sportu, partnerów transmisji, promotorów wyścigów, zespołów oraz kibiców – ekosystemu naszego fantastycznego sportu”.

„Formuła 1 wspólnie z zespołami i FIA, współpracując z naszymi kluczowymi interesariuszami, planuje i jest w pełni zaangażowani w powrót na tor przy najbliższej okazji do rozpoczęcia sezonu 2020 i będzie nadal korzystać z porad służby zdrowia oraz ekspertów, ponieważ nadal priorytetem jest bezpieczeństwo i zdrowie naszych kibiców, społeczności, które odwiedzamy, a także wszystkich w rodzinie F1”.

„Jesteśmy przekonani, że wszyscy przejdziemy przez to i uświadczymy lepszych dni, a kiedy to się stanie, zapewniamy, że wszyscy inwestujący w ten sport na każdym poziomie poczują się wynagrodzeni”.

Źródło: formula1.com

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league