Hamilton zaniepokojony zawodnością silników Mercedesa

Lewis Hamilton powiedział, że ma pewne wątpliwości przed startem nowego sezonu Formuły 1 po serii awarii silników Mercedesa, które pojawiły się zarówno w fabrycznym zespole, jak i Williamsie.

Hamilton przedwcześnie zakończył piąty dzień testów z powodu anomalii ciśnienia paliwa, zaliczając tego dnia zaledwie 14 okrążeń. Sześciokrotny mistrz świata przyznał, że w zespole powstało swego rodzaju presja, aby rozwiązać obecne problemy przed rozpoczęciem sezonu w Australii.

„Czy to jest coś niepokojącego? Na pewno. Zwykle podczas przedsezonowych testów mamy większą pewność siebie w zakresie niezawodności, więc teraz nie mieliśmy idealnego okresu. Korzystamy już z trzeciego silnika, co nie jest dla nas łatwą czy też relaksującą sytuacją. Wierzę jednak, że fabryka Mercedesa wszystko przeanalizuje i w ciągu dwóch tygodni zrobi wszystko, co w jej mocy, aby upewnić się, że zaczniemy rywalizację w bezproblemowym stylu” – powiedział Hamilton.

„W ubiegłym roku [zespół silnika] miał trudną zimę i myślę, że tegoroczna zima również była ciężka. Jednostka napędowa sama w sobie jest bardzo dobra i stanowi poprawę względem poprzedniego sezonu. Po prostu nie osiągnęliśmy jeszcze odpowiedniego poziomu pod kątem niezawodności. Jestem jednak przekonany, że ludzie w fabryce pracują teraz bardzo ciężko, aby uporać się z wszelkimi problemami”.

Mimo pewnych kłopotów z niezawodnością, podczas sześciu dni testów to Mercedes pokonał najwięcej kilometrów spośród wszystkich zespołów – 4203. Na drugim miejscu w tym zestawieniu znalazło się Ferrari z dorobkiem 3929 km, a podium uzupełnił McLaren – 3733 km.

Źródło: formula1.com

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league