Vasseur: Cieszymy się z powrotu Roberta do zespołu

Szef zespołu Alfa Romeo Frédéric Vasseur powiedział, że jest zadowolony z nawiązania współpracy z PKN Orlen, a także z tego, że Robert Kubica powróci do ekipy jako kierowca rezerwowy.

W Nowy Rok ogłoszona została nowa współpraca pomiędzy Alfą Romeo i PKN Orlen, w wyniku której polska firma zostanie sponsorem tytularnym ekipy z Hinwil. Oprócz tego, Kubica po odejściu z Williamsa obejmie rolę kierowcy rezerwowego w zespole, w której zaczynał swoją przygodę w Formule 1.

Szef Alfy Romeo Vasseur liczy na to, że współpraca z PKN Orlen pozwoli na konkurencyjną rywalizację w Formule 1, ale też cieszy się, że Kubica powrócił do stajni z Hinwil.

„Nowa ekscytująca współpraca z PKN Orlen jest deklaracją woli z obu stron. To dowód ambicji naszego wspólnego projektu i chęci rywalizacji na szczycie Formuły 1. Poszukiwanie doskonałości przez PKN Orlen pozwoliło na znalezienie idealnego partnera w naszym zespole” – powiedział Vasseur.

„Cieszymy się również z powrotu Roberta i nie możemy doczekać się, aby rozpocząć z nim współpracę. Jest on kierowcą, który nie wymaga przedstawienia: to jeden z najlepszych zawodników swojego pokolenia oraz człowiek, który pokazał prawdziwe znaczenie ludzkiej determinacji w walce o powrót do wyścigów po wypadku rajdowym. Jego opinie będą nieocenione, ponieważ nadal będziemy naciskać na to, aby pchnąć zespół ku czoła stawki”.

„Współpracą między PKN Orlen i Alfa Romeo Racing, wraz z niezwykłym i niekończącym się wsparciem Alfa Romeo, oznacza, że możemy stworzyć cenną platformę nie tylko do globalnej promocji naszych marek, ale także dla Formuły 1 i wszystkich fanów motoryzacji. Nie możemy doczekać się lat wspólnych sukcesów”.

Źródło: Z wykorzystaniem informacji prasowej Alfa Romeo

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league