Seidl: Duet kierowców McLarena jest bardzo mocny

Szef McLarena Andreas Seidl powiedział, że niezwykle wyrównana walka w tegorocznych kwalifikacjach między Lando Norrisem a Carlosem Sainzem pokazała, jak dobry jest obecny duet kierowców ekipy z Woking.

Sainz Jr przeszedł na początku roku do McLarena po epizodzie z Renault i sezon zakończył z pierwszym podium w karierze wywalczonym w Brazylii i na szóstym miejscu w klasyfikacji kierowców. Ostatecznie przegrał potyczkę w kwalifikacjach z Norrisem, jednak wynik na zakończenie rywalizacji był bardzo wyrównany i wyniósł 11 do 10 na korzyść debiutującego Brytyjczyka.

„W przypadku Carlosa musimy pamiętać, że mieliśmy wyścigi, w których straciliśmy cenne punkty dla niego z powodu problemów technicznych, a wynik w kwalifikacjach 11-10, co widzę jako coś świetnego, po prostu potwierdza, że mamy dwóch czołowych szybkich kierowców. To, co Carlos pokazał w ostatnich wyścigach, w tym [w Abu Zabi] pokazuje, że jest on odpowiednią osobą dla nas na przyszłość” – powiedział Seidl.

Szef McLarena był również bardzo zadowolony z Norrisa, który świetnie wpisał się w zespół w swoim debiutanckim sezonie w Formule 1.

„W przypadku Lando jako debiutanta widać, że budował swoją formę w czasie sezonu. Już Melbourne był szybki – podszedł do swoich pierwszych kwalifikacji i znalazł się w Q3, co pokazało, że wybranie go było właściwą decyzją i że dysponuje ogromnym talentem”.

Źródło: formula1.com

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league