Tak jak spodziewała się tego ekipa Haas F1 Team, kwalifikacje do Grand Prix Meksyku zakończyły się po pierwszej części czasówki, a kierowcy zajęli odległe miejsca. Jak zgodnie przyznali kierowcy i szef ekipy, 18. i 17. miejsce nie jest żadną niespodzianką i można się było tego spodziewać. Ekipa podczas Grand Prix Meksyku korzysta z docisku przygotowanego na Grand Prix Monako.

„Przewidzieliśmy to, co wcale nie oznacza, że to jest dobre, ale to było coś, czego się spodziewaliśmy” - przyznał szczerze Kevin Magnussen dla którego jest to 100. grand prix. „Mieliśmy podsterowność, nadsterowność, trochę wszystkiego. Jesteśmy konkurencyjnymi ludźmi, zawsze przystępujesz do każdej sesji dając z siebie wszystko, ale dzisiaj tak nie było. Zobaczymy, co przyniesie niedzielny wyścig”.

Radości nie było również po stronie garażu Romaina Grosjeana. Francuz przyznał po kwalifikacjach, że przed trzecim treningiem ekipa wprowadziła kilka zmian i podczas treningu samochodów sprawował się dobrze: „Poprzedniej nocy wprowadziliśmy trochę zmian i podczas trzeciego treningu odczucia wobec samochodu były dobre. Samochód trzymał dobrze tył i liczyliśmy na to, że jak zbalansujemy to z przodem, to będziemy w Q2. Byłem pewny, że się uda. Przebalansowaliśmy wszystko, wyjechałem na kwalifikacje i obróciłem się na pierwszym zakręcie – po prostu na hamowaniu. Zmiany, których dokonaliśmy z jednej sesji na drugą były duże i to nie jest coś, co normalnie robisz. Musimy zrozumieć wszystko, bo nawet się w to nie zagłębiliśmy”.

Również szef ekipy nie ukrywa faktu, że spodziewał się takiego, a nie innego obrotu spraw. Steiner przyznał, że samochód nie generuje wystarczalnego docisku, co nie jest niczym nowym, ale jest czymś, czemu muszą się dokładnie przyjrzeć: „Musimy popracować nad naszą aerodynamiką i unikać uszkodzeń w  tym roku. Nie możemy przenieść naszych osiągów na następny sezon. Każdy z nas ciężko pracuje, aby wykonać naszą pracę lepiej i otrzymać coś lepszego w przyszłym roku”.

Źródło: Z wykorzystaniem informacji prasowej Haas F1 Team

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race