Według szefa zespołu Mercedes-AMG F1 Totto Wolffa, syn najbardziej utytułowanego kierowcy Formuły 1 Michaela Schumachera – Mick – ma zadatki na rozpoczęcie wspaniałej kariery na najwyższym poziomie.

Mick Schumacher odniósł 8 zwycięstw w tegorocznej edycji europejskiej serii Formuły 3. Na swojej drodze pokonał wysoko ocenianego juniora Red Bulla Dana Ticktuma. Dzięki dobrym wynikom i zdobyciu tytułu mistrzowskiego w F3, Schumacher w 2019 roku będzie kierowcą Formuły 2 w zespole Prema.

Wolff uważa, że ​​19-letni Niemiec może pójść w ślady ojca. Zapytany podczas gali rozdania nagród FIA, czy Mercedes przygląda się rozwojowi kariery młodego Schumachera odpowiedział: „wygrał mistrzostwa Formuły 3 z silnikiem Mercedesa, który jest świetny, ale nie jest częścią naszego programu juniorów. Myślę, że najważniejsze jest dać mu trochę czasu. Ma niesamowite dziedzictwo po ojcu, który był najbardziej poukładanym kierowcą wyścigowym wszechczasów”.

„Mick wygrał Formułę 3, a teraz wchodzi do Formuły 2, będzie miał trudne zadanie, stanie na starcie wieloma dobrymi kierowcami, ale nie ma wątpliwości, że ma potencjał, aby odnieść sukces, jako kierowca w Formule 1. Może kiedyś z nami, może nie. Jest to na pewno ekscytujący młody człowiek”.

Mimo niepowodzenia w znalezieniu miejsca dla Estebana Ocona w roli kierowcy F1 na rok 2019, Wolff podkreślił, że chce zachować aktywną rolę w programie juniorów Mercedesa, po tym, jak ich wychowanek, George Russell, podpisał kontrakt na starty w zespole Williamsa w sezonie 2019.

„Mamy bardzo pozytywne nastawienie i pozytywne relacje z młodymi kierowcami. Michael Schumacher zaczynał jako junior Mercedesa w samochodach sportowych i stał się najlepszym kierowcą wszechczasów. Podobnie jest dzisiaj, patrzymy na bardzo młodych kierowców, tak jak to robiliśmy w przeszłości z Pascalem Wehrleinem, Estebanem Oconem i Georgem Russellem. Mamy nadzieję, że uda im się zdać egzamin w Formule 1 i dobrze poprowadzić swoje kariery. Chciałbym żebyśmy pewnego dnia spotkali się w Mercedesie. Dla nas bardzo ważne jest prowadzenie programu młodych kierowców".

Zainteresowanie usługami Micka Schumachera wyraził wcześniej także zespół Ferrari. Szef ekipy z Maranello Maurizio Arrivabene, wypowiadał się niejednokrotnie odnośnie tego, że „drzwi zespołu Ferrari są dla Micka Schumachera zawsze otwarte”.

Źródło: crash.net

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race