Hamilton: Chciałem zakończyć sezon w możliwie najlepszy sposób

Lewis Hamilton powiedział, że cieszył się każdą minutą jazdy podczas ostatniego wyścigu sezonu w Abu Zabi, chwaląc przy tym zespół za świetnie wykonaną pracę w ten weekend oraz przez cały rok.

Brytyjczyk podkreślił swoją mistrzowską formę sięgnięciem po zwycięstwo na zakończenie tegorocznych mistrzostw świata Formuły 1, dzięki czemu stał się pierwszym kierowcą, który w ciągu jednego sezonu zdobył ponad 400 punktów.

„Chciałem ukończyć [sezon] na wysokim poziomie. Cieszyłem się dzisiaj z każdej minuty jazdy. Podczas gdy opony nie były idealne, ogólnie uwielbiałem jeździć tym samochodem. To był mocny weekend, z którego jestem naprawdę zadowolony. Osobiście mogłem tego dokonać i jestem naprawdę wdzięczny. Miałem ogromne wsparcie ze strony ludzi wokół mnie” – powiedział Hamilton.

Kierowca Mercedesa podkreślił również walkę o tytuł z jego głównym rywalem Sebastianem Vettelem.

„To był prawdziwy zaszczyt i przywilej móc rywalizować przeciwko Sebastianowi. Znam go od czasów Formuły 3 i zawsze był uczciwym oraz ciężko pracującym kierowcą wyścigowym. W wyścigi wkładał całe swoje serce. Przez cały sezon wykonał fantastyczną robotę. Presja na nas wszystkich jest tak wielka, więc nie patrzcie na nasze niedociągnięcia, lecz na to, co mamy najlepszego do zaoferowania, a wiem, że Sebastian to zrobił. Zdaję sobie sprawę z tego, że w przyszłym roku wróci silny, więc zamierzam upewnić się, że ja także powrócę w wysokiej formie i jestem naprawdę wdzięczny za te wszystkie dobre chwile”.

Źródło: f1i.com

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league