Sebastian Vettel powiedział, że trwająca od pięciu lat dominacja Mercedesa musi w końcu zostać przerwana w przyszłym roku, nawołując Ferrari do walki w kolejnej odsłonie mistrzostw.

Niemiec w kwalifikacjach do ostatniego wyścigu sezonu wywalczył dopiero trzecie pole, przegrywając z duetem Mercedesa – Lewisem Hamiltonem oraz Valtterim Bottasem – którzy zapewnili sobie pierwszy rząd.

„W Q1 było naprawdę ciasno i myślałem, że będziemy mieli więcej do powiedzenia, lecz w Q2 Lewis pojechał mocne okrążenie na twardszych oponach. Wtedy sądziłem, że może być ciężko. W finałowej części kwalifikacji podczas pierwszego przejazdu miałem naprawdę dobre okrążenie, ale [Mercedes] musiał mieć coś jeszcze w zanadrzu. Poprawiłem się, podobnie jak warunki na torze, ale to nie wystarczyło, aby stanowić zagrożenie” – powiedział Vettel.

Kierowca Ferrari dodał, że Ferrari przez zimę musi znaleźć sposób na to, by w przyszłym sezonie przerwać trwającą od pięciu lat dominację Mercedesa.

„Jeśli wykonamy swoją pracę naprawdę dobrze i będziemy działać wspólnie, wówczas mamy szansę na znalezienie się na wyższej pozycji. Nie trzeba dodawać, że Hamilton ma niezwykłą passę od pięciu lat, a tak naprawdę odkąd trafił do Formuły 1. Myślę, że piąte z rzędu pole position oraz pierwszy rząd dla Mercedesa [na tym torze] dowodzi, że jako zespół wykonują naprawdę dobrą robotę. Wyzwaniem jest pokonać tak silny zespół, ale to nasz cel. Wiemy, że mamy przed sobą dużo pracy oraz sporo wniosków do wyciągnięcia z tego sezonu, ale ostatecznie mamy 21 wyścigów, przy czym 21. runda jest jutro, zaś podczas niektórych poprzednich zmagań nie byliśmy wystarczająco silni, by podjąć wyzwanie do ostatniego wyścigu i ostatniego okrążenia”.

Źródło: crash.net

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race