Zespół Williams będzie przystępować do sezonu 2019 Formuły 1 z zupełnie nowym składem kierowców. Brytyjska ekipa ogłosiła w czwartek, że do debiutującego George’a Russella dołączy powracający po swojej kontuzji Robert Kubica.

„Cieszę się, że mogę ogłosić fakt, że Robert awansuje do roli kierowcy wyścigowego i będzie partnerował George’owi w 2019 roku” – powiedziała zastępczyni szefa zespołu Claire Williams. „Wszyscy w Williamsie byliśmy pod ogromnym wrażeniem tego, co osiągnął, a jego powrót do Formuły 1 świadczy o jego wytrwałości oraz sile charakteru”.

„W trakcie tego sezonu jego wkład oraz praca na rzecz zespołu nie budziły wątpliwości, a Robert stał się szanowanym członkiem ekipy. Jego poziom determinacji jest niewiarygodny, czym doskonale wpisuje się w ducha zespołu Williamsa. Objęcie roli kierowcy wyścigowego przez kogoś, z kim już pracowaliśmy, będzie ważne w naszych staraniach o pięcie się w górę klasyfikacji generalnej”.

„Jestem również podekscytowana mieszanką młodości z doświadczeniem, jaką będziemy mieli w 2019 roku i nie mogę się doczekać, aby zobaczyć co nasi kierowcy mogą osiągnąć na torze. Chciałabym podziękować Lance’owi [Strollowi] oraz Siergiejowi [Sirotkinowi] za ich ciężką pracę w tym trudnym sezonie i wszyscy życzymy im powodzenia w dalszej karierze”.

Źródło: williamsf1.com

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race