Przyszłoroczny kierowca wyścigowy zespołu Williams Robert Kubica zapowiedział, że rozpocznie swoje przygotowania do startów w sezonie 2019 Formuły 1 już podczas piątkowego treningu przed niedzielnym Grand Prix Abu Zabi.

„Będę jeździć w pierwszym piątkowym treningu, co było zaplanowane już na początku roku. Nie ma to nic wspólnego [z decyzją o startach], ale teraz mam nadzieję podejść do tego inaczej” – powiedział polski kierowca. „Sądzę, że presja i ambicje pozostaną tym razem w pokoju hotelowym i jestem gotowy rozpocząć pracę nad przyszłoroczną kampanią. Odbyliśmy już krótką rozmowę na temat planu na piątek i skupimy się na nauce na przyszły sezon. Nie spodziewam się dobrych czasów, ale to nic. F1 się zmieniła, jest bardzo niewiele testów i musimy wykorzystywać w tym celu treningi. Nie mogę się doczekać, aby pomóc zespołowi, bo to ostatnia szansa na zrozumienie pewnych elementów”.

Podobnie jak drugi z przyszłorocznych kierowców George Russell, Kubica poprowadzi samochód Williamsa podczas przyszłotygodniowych testów opon: „W przyszłym tygodniu będziemy testować na przyszłorocznych oponach. Będzie to ważne, ze względu na to, jak istotne są obecnie opony. Wykorzystamy te dwa dni najlepiej jak możemy”.

Źródło: motorsport.com

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race