Brawn: Verstappen nie radzi sobie z emocjami

Dyrektor sportowy Formuły 1 Ross Brawn odniósł się do wydarzenia po wyścigu Grand Prix Formuły 1 w Brazylii, w którym uczestniczył Max Verstappen i Esteban Ocon. Zdaniem Brawna, ten pierwszy nie jest w stanie kontrolować swoich emocji.

W swoim raporcie po wyścigu, Brawn powiedział, że zachowanie Verstappen nie może być w żaden sposób uzasadnione: „Max wyładował swój gniew, nawiązując fizyczny kontakt z Oconem. To nie był przyjemny widok, i choć można to zrozumieć – nie było wcale uzasadnione”.

„Incydent z Oconem był złą chwilą, ale Max pokazał, że zrobił ogromny postęp w swojej karierze, jednak nadal nie jest w stanie poradzić sobie z emocjami w takich sytuacjach, a to niezbędny, kolejny krok do wykonania. Mówiąc o tym, nie należy zapominać, że wciąż jest bardzo młody, a jego zachowanie nie było usprawiedliwione, wszyscy możemy zrozumieć frustrację, którą odczuł po incydencie pod koniec wyścigu”.

„Sama jazda Holendra podczas wyścigu była niesamowita. Nie codziennie jeździ się obok dwóch samochodów Ferrari i dwóch Mercedesów. W ciągu ostatnich 10 lat nikt nie wygrał Grand Prix Brazylii z pozycji dalszej niż drugi rząd, Verstappen był bardzo blisko tego w niedzielę. Jestem pewien, że dowie się jak do tego [incydentu] doszło i zrozumie karę, którą mu przydzielono. Na pewno przyczyni się to do jego rozwoju jako kierowcy, a jeszcze bardziej jako człowieka".

Brawn przedstawił również swoje stanowisko w sprawie udziału Estebana Ocona w incydencie na torze: „Ocon był wyraźnie szybszy w tamtym momencie, trzeba jednak powiedzieć, że nie było powodu, aby walczyć z Verstappenem tak, jakby walczył o swoje pierwsze zwycięstwo w Formule 1. Zasłużył na 10-sekundową karę. Być może walka na śmierć i życie z liderem wyścigu nie jest najlepszym pomysłem, nawet, jeśli jest nim kierowca, z którym toczyło się porywające walki w niższych seriach wyścigowych. Ogólnie rzecz biorąc, niedziela była lekcją zarówno dla Verstappena i Ocona, o których szybko nie zapomną. To tylko kolejna część ich nauki”.

Źródło: motorsport.com

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league