Sergio Pérez jest zdania, że sytuacja Fernando Alonso odzwierciedla realne problemy, z którymi boryka się Formuła 1. Meksykański kierowca uważa, że nie jest dobre dla tego sportu, kiedy dwukrotny mistrz świata może pozwolić sobie jedynie na zdobywanie pojedynczych punktów w wyścigu, a walkę o lepszy rezultat uniemożliwia mu przewaga, jaką ma najlepsza trójka zespołów.

„Szkoda, że ​​go stracimy, to pokazuje, jak zła jest obecnie F1” – stwierdził reprezentant Force India. „Jeden z najlepszych kierowców na świecie walczy w środku stawki, próbując zdobyć punkty w każdy weekend. Jeśli umieści się go w lepszym samochodzie, to wygrywa mistrzostwo. Taka właśnie jest teraz Formuła 1, wszyscy płyniemy na tej samej łodzi”.

Pérez ceni Alonso, a także jego osiągnięcia, których dokonał z różnymi zespołami w całej swojej karierze podczas pobytu w serii. Hiszpan swoją przygodę z F1 zaczynał jeszcze za czasów obowiązywania silników V10, które później zostały ograniczone do V8, po dzisiejsze jednostki hybrydowe V6.

„Miał szczęście w swojej karierze, że jeździł bardzo konkurencyjnymi samochodami i był w stanie wygrać dwa tytuły. Ma ogromny talent i zasługuje na sukces, jaki odniósł w swojej karierze. Życzę mu wszystkiego najlepszego. Może wróci? Kto wie? Uwielbia wyścigi. Mam do niego wielki szacunek za to, co osiągnął, ale także za to, co próbuje zrobić dla sportu, goniąc za innymi tytułami, które chce zdobyć. Myślę, że jest zdecydowanie świetną postacią, szkoda, że ​​go stracimy”.

Źródło: crash.net

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race