Sauber celuje w występy w Q3 do końca sezonu

Dyrektor techniczny Saubera Simone Resta powiedział, że szwajcarski zespół zamierza do końca tegorocznej rywalizacji w Formule 1 regularnie walczyć o dostanie się do finałowej części czasówki.

W przeciwieństwie do ubiegłego sezonu, Sauber obecnie jest w stanie rywalizować o wyższe pozycje oraz dosyć regularnie punktować. Dodatkowo od przyszłego roku w barwach tej ekipy jeździć będzie Kimi Räikkönen, zaś Charles Leclerc zajmie jego miejsce w Ferrari. Z tego też względu ekipa z Hinwil zamierza utrzymać dobre tempo kwalifikacyjne do końca aktualnych zmagań.

„Mam nadzieję, że w następnych wyścigach odnotujemy pewien postęp, a oba samochody będą znajdowały się coraz bliżej Q3. Obecny trend [w tym sezonie] był dobry. Uczciwie można powiedzieć, że na tę chwilę spowalniamy rozwój [obecnego pojazdu] i w większości skupiamy się na przyszłorocznym samochodzie, co jest z jednej strony wyzwaniem, a z drugiej okazją, aby jeszcze bardziej zmniejszyć stratę do czołowych [zespołów]” – powiedział Resta, który w lipcu przeszedł z Ferrari do Saubera.

W tym sezonie Sauber co prawda zajmuje dziewiąte miejsce w klasyfikacji konstruktorów, jednak podczas występu w Grand Prix Azerbejdżanu, gdzie Charles Leclerc zajął szóste miejsce, ekipa była w stanie zdobyć więcej punktów niż w sezonach 2016 i 2017 łącznie. Szwajcarski zespół do znajdujących się przed nim Toro Rosso traci 11 punktów.

Źródło: formula1.com

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league