Berger: Brak Ocona w sezonie 2019 będzie porażką dla F1

Szef niemieckiej serii Deutsche Tourenwagen Masters Gerhard Berger oznajmił, że jeśli w przyszłym sezonie Formuły 1 zabraknie miejsca dla Estebana Ocona, to będzie to porażką dla mistrzostw świata.

Cała ta niepewna sytuacja oscylująca wokół Francuza jest spowodowana osobą Lance’a Strolla. Po tym, jak ojciec Kanadyjczyka uratował zespół Force India, ograniczył szanse na pozostanie juniora Mercedesa na kolejny sezon w teamie.

W podobnej sytuacji był niedawno Pascal Wehrlein, który z powodu braku miejsca w królowej motorsportu wrócił do serii DTM. Berger ma nadzieję, że Ocon nie będzie zmuszony, by podążać tą samą ścieżką: „Nie chciałbym mieć Estebana w DTM. Gdybym powiedział inaczej, oznaczałoby to, że nie będzie go w przyszłym roku w stawce F1. Jeśli do tego dojdzie, to F1 będzie miała się czego wstydzić, ponieważ straci wówczas wielki talent. Droga kierowców powinna odbywać się w drugą stronę – z DTM do F1. Chcemy dać im pozycję w F1, ponieważ są oni już wystarczająco dobrzy”.

Z kolei Toto Wolff przyznał, że rozważy wydanie Ocona, jeśli będzie to najlepsza z możliwych opcji względem jego przyszłości. Jeśli francuski kierowca byłby «wolny» z pewnością stałby się bardziej atrakcyjny dla zespołu Red Bulla, który posiada obecnie dwa wolne samochody w Toro Rosso na 2019 rok.

Ponadto, po ostatnich roszadach w stawce królowej motorsportu Esteban Ocon również postanowił zabrać głos na jednym ze swoich portali społecznościowych pisząc, że nie ma zamiaru rezygnować z dalszej kariery w Formule 1: „Musze myśleć o wszystkich miłych wiadomościach i słowach wsparcia, jakie otrzymuję każdego dnia. Byliśmy w trudniejszych sytuacjach w przeszłości i zawsze dawaliśmy sobie radę. Mogę obiecać, że nie jest to moment, w którym się poddam. Motywacja jest wysoka, a moi dawni rywale znajdują się w najlepszych samochodach, co sprawa, że staje się jeszcze głodniejszy [dobrych wyników]. Marzę o F1, trenuję F1, jem F1, gram w F1, myślę o F1. Urodziłem się po to, by się ścigać, a mój jedyny cel to zostać mistrzem i to się nie zmieni”.

Źródło: motorsport.com

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league