Dyrektor wykonawczy Mercedesa Toto Wolff stwierdził, że przedłużenie obecnej współpracy z Lewisem Hamiltonem, którego umowa kończy się pod koniec roku, jest jedynie kwestią czasu.

W ubiegłym sezonie Hamilton toczył walkę z Sebastianem Vettelem o mistrzowski tytuł, ostatecznie wygrywając go po pechu Niemca i zaprezentowaniu świetnej formy w drugiej części sezonu. Wolff potwierdził, że nie ma wątpliwości co do tego, że Brytyjczyk zdecyduje się przedłużyć kontrakt z zespołem, w barwach którego sięgnął po trzy ze swoich czterech tytułów.

„Lewis stał się tak ważnym filarem w naszym zespole, że nie musimy zastanawiać się nad tym, aby kontynuować z nim współpracę. Rozmowy prowadzone są w bardzo pozytywnym nastawieniu, a przypieczętowanie i złożenie podpisu na dokumencie jest tylko kwestią czasu” – powiedział Wolff.

Austriak przyznał także, że Mercedes poszukuje pośród juniorów potencjalnych kierowców do swojego zespołu w długoterminowej skali na wypadek, gdyby w przyszłości Hamilton zdecydował się odejść.

„Z uwagą przypatrujemy się następcom Lewisa Hamiltona, który za cztery, pięć, sześć czy siedem lat może stwierdzić, że ma dosyć Formuły 1. Podchodzimy do tego z całkowicie otwartym nastawieniem, spoglądamy nawet na karting, wspieramy młodego włoskiego chłopaka, który ma zaledwie 12 lat i lubimy to robić. Chodzi tu o znalezienie talentu, bez względu na to, gdzie się znajduje”.

Źródło: motorsport.com

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race