W świetle możliwej utraty Grand Prix Wielkiej Brytanii, po zerwaniu obecnego kontraktu z Formułą 1, pięciokrotny zwycięzca tego wyścigu Lewis Hamilton zaapelował o dwa Grand Prix w swoim kraju.

„Mieliśmy w przeszłości dwa Grand Prix w Hiszpanii, a to drugie – podobnie jak tor – nie było zbyt dobre, więc fajnie byłoby wykorzystać jeden ze świetnych tutejszych torów” – powiedział kierowca Mercedesa, dla którego najważniejszym elementem ścigania na domowym obiekcie są fani. „Jest tutaj wiele zespołów, a w dodatku na każdym wyścigu są tłumy ludzi. Nie widzę powodu, by nie było tutaj Grand Prix”.

„Mógłbym zrozumieć, gdyby nikt nie przychodził na tor, ale fani oszczędzają i wydają mnóstwo pieniędzy w trakcie weekendów wyścigowych. Szkoda byłoby to stracić”.

Mimo tonu swojej wypowiedzi, Hamilton nie obawia się utraty swojej domowej rundy: „Nie wiedzę w to, że stracimy Grand Prix Wielkiej Brytanii, bo świat by wtedy wybuchł. Zrobię wszystko, by zachęcić wszystkich do zapewnienia, że tak się nie stanie”.

Brytyjczyk wygrywał na Silverstone przez cztery ostatnie lata za kierownicą Mercedesa, a także w 2008 roku jako kierowca McLarena.

Źródło: thecheckeredflag.co.uk

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race