McLaren: Alonso chce pozostać w F1 w przyszłym roku

Dyrektor wykonawczy McLarena Zak Brown przyznał, że są spore szanse na to, aby Fernando Alonso pozostał w przyszłym sezonie w Formule 1 po owocnych rozmowach pomiędzy szefostwem zespołu a Hiszpanem na torze Silverstone.

Kontrakt Alonso z McLarenem kończy się po tym sezonie, jednak niewiele wskazuje na to, aby Hiszpan miał możliwość przejścia przed sezonem 2018 do innego czołowego zespołu. Niektórzy sugerują, że przy takiej sytuacji Alonso mógłby wziąć rok przerwy od startów w F1 i znaleźć się w stawce kierowców IndyCar, aby w 2019 roku mieć opcję powrotu do jednej z ekip z czołówki.

Zak Brown przyznał jednak, że Alonso podczas kolacji, która miała miejsce w piątkowy wieczór, stwierdził, iż jego celem jest pozostanie w Formule 1 w 2018 roku.

„Mamy za sobą świetną kolację z Fernando – nawet na siebie wziął rachunek. Darzymy siebie zrozumieniem, a [Hiszpan] uwielbia środowisko [w McLarenie]. Stoffel [Vandoorne] również wykonuje świetną robotę biorąc pod uwagę trudną sytuację jak na debiutanta” – powiedział Brown.

Na pytanie, czy McLaren rozważa przygotowanie programu dla Alonso pod IndyCar w przyszłym roku, Brown odparł, że celem dwukrotnego mistrza świata jest przede wszystkim pozostanie w Formule 1.

„Myślę, że pokochał IndyCar. Z pewnością będzie chciał się tam znów pojawić i przejechać Indy 500, kiedy przyjdzie na to czas, ale dał jasno do zrozumienia, że w przyszłym roku zamierza być w Formule 1. Myślę, że szanse na przyszłoroczne występy w IndyCar są niskie. Być może będzie to możliwe w pewnym momencie [w przyszłości]”.

Z kolei zapytany, jakie jego zdaniem są szanse Alonso na pozostanie w F1 w przyszłym sezonie, Brown odrzekł: „Bardzo wysokie”.

Źródło: motorsport.com

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league