Romain Grosjean oraz Pastor Maldonado zostali ogłoszeni kierowcami zespołu Lotus na sezon 2014.

Po opuszczeniu przez Wenezuelczyka zespołu Williams niemal było pewne, że to zespół z Enstone zatrudni Maldonado. Lotus ponadto nadal nie miał wyjaśnionej sytuacji z Quantum, więc zakontraktowanie tego kierowcy było właściwie kwestią czasu. Swoje miejsce na sezon 2014 zachował ponadto Romain Grosjean, który w ostatnich wyścigach spisywał się bardzo dobrze.

"Dołączenie do zespołu Lotus jest dla mnie fantastyczną szansą. Nie ukrywam, że chciałem zmienić otoczenie w celu dalszego rozwoju mojej kariery, a Lotus dał mi szansę na to, aby być konkurencyjnym kierowcą w przyszłym sezonie. Wraz z rozpoczęciem przyszłorocznej rywalizacji wchodzą nowe przepisy, więc był to dla mnie bardzo dobry czas na nowy start” – powiedział pastor Maldonado.

Szef Lotusa, Eric Boullier powiedział: "Pastor ma w sobie potencjał oraz bardzo dobre tempo. Dobrym przykładem jest sezon 2010 i zapewnienie przez niego tytułu GP2 oraz ostatnie lata spędzone w Williamsie. Jesteśmy przekonani, że będziemy mu w stanie zapewnić najlepsze warunki do tego, aby mógł on jak najlepiej rozwijać się na torze”.

Maldonado rozpoczął swoją przygodę z F1 w 2011 roku. Do tego czasu ścigał się za kierownicą Williamsa. Ma na koncie 1 zwycięstwo zdobyte podczas Grand Prix Hiszpanii w 2012 roku.

Źródło: autosport.com

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race