Magazyn Bild donosi, że Robert Kubica przeprowadził jeden test za kierownicą symulatora Mercedesa. Czy to oznacza, że Polak planuje powrót do królowej sportów motorowych?

W zimę Polak testował samochód DTM słynnej niemieckiej marki, ale ostatecznie postanowił rywalizować w Rajdowych Mistrzostwach Świata. W Polsce jednak istnieje spora grupa fanów, którzy woleliby, aby Robert ponownie ścigał się w Formule 1. Staje się to coraz bardziej realne, ponieważ Kubica podczas konferencji prasowej w tym roku, gdy ogłoszono, że Lotos będzie go sponsorował przyznał, że mógłby jeździć samochodem F1 na torach typu Catalunya pod Barceloną. Nie trzeba chyba nikogo przekonywać, że nasz rodak nie należy do takich, którzy puszczają słowa na wiatr.

Kubica ma 28 lat i bardzo duże umiejętności, które potwierdził podczas wielu startów w swojej karierze. Wygrał jeden z nich, a miało to miejsce w roku 2008 podczas GP Kanady, zdobył jedno pole position i było to również w 2008 roku, ale na torze w Bahrajnie.

Robert według magazynu Bild od kilku tygodni testuje w symulatorze F1 zespołu Mercedes.

„Spotkałem Kubicę. Jego celem była siedziba Mercedesa, czyli Brackley. Nikt ze Srebrnych Strzał nie chce jednak tego komentować” – napisał korespondent Frank Schneider.

Źródło: onestopstrategy.com

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race