Kovalainen wraca do Caterhama

Stajnia z Hingham postanowiła jednak zatrudnić do siebie Fina, który pracował w niej od początku jej istnienia. Będzie on kierowcą rezerwowym.

W trzech pierwszych wyścigach sezonu 2013 było ewidentnie widać, iż Caterham był wolniejszy od Marussi. Aby zmienić ten stan rzeczy stajnia z Hingham postanowiła skorzystać z doświadczenia Heikki Kovalainena, który był kierowcą etatowym w tej stajni od GP Bahrajnu 2010, czyli debiutu Caterhama w F1.

Fin rozpocznie swoją pracę na torze już podczas GP Bahrajnu. Właśnie wtedy zobaczymy go podczas pierwszej sesji treningowej. Podobnie stanie się trzy tygodnie później w Hiszpanii.

„Oczywiście jest to wspaniała wiadomość, że będę mógł jeździć w Bahrajnie i Hiszpanii, więc nie mogę się doczekać powrotu do pracy i pomocy ekipie” – powiedział Heikki Kovalainen. „Wezmę udział w pierwszych treningach, aby ocenić nowe części, które przywieziemy na te wyścigi także będę blisko pracował z kierowcami wyścigowymi, aby wycisnąć maksimum z nowego pakietu. Tony, Cyril i ja rozmawialiśmy o podjęciu przeze mnie tej pracy od dłuższego czasu, więc dobrze jest w końcu móc ogłosić to. Jestem gotów powrócić do samochodu i wiem, że moje doświadczenie może dać ekipie kilka nowych pomysłów i opcji odnośnie ustawień i strategii. Nie mogę się doczekać powrotu do pracy”.

„Heikki powraca na tor i witamy go ponownie z zachwytem. Ma on sześć lat doświadczenia w F1, więc idealnie pasuje do tego, aby zapewnić nam dobry wgląd w różne typy konfiguracji, które będziemy testować i także powinno to dać nam dobry punkt widzenia odnośnie tegorocznych opon w porównaniu z zeszłorocznymi. Inwestowaliśmy w Heikkiego przez pierwsze trzy sezony naszej rywalizacji, więc niewykorzystanie jego cennego doświadczenia byłoby ogromną stratą. Ze względu na to, że F1 to sport zespołowy jest w stanie również pomóc Charlesowi Picowi i Giedo van der Garde, którzy wykonują dobrą robotę w pierwszych miesiącach pracy z zespołem” – powiedział Cyril Abiteboul, szef zespołu.

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league