Honda tworzy europejską bazę na potrzeby F1

Honda Racing Corporation utworzyła nową spółkę zależną – Honda Racing Corporation UK – z siedzibą w Wielkiej Brytanii. Będzie zajmować się programem silnika Formuły 1.

Japoński producent powrócił do Formuły 1 z zespołem McLarena w 2015 roku, lecz nie odniósł sukcesów aż do momentu podpisania umowy z Red Bullem na sezon 2019. Honda wycofała się z F1 po zdobyciu tytuły mistrzowskiego wraz z Maxem Verstappenem w 2021 roku, przekazując projekt obecnej jednostki napędowej w ręce Red Bull Powertrains.

Honda od tamtej pory zmieniła zdanie co do opuszczenia F1 i zarejestrowała się jako dostawca nowych silników na sezon 2026 oraz podpisała umowę z Astonem Martinem. Firma w tym celu utworzy nową bazę w Wielkiej Brytanii, w pobliżu swojego przyszłego partnera.

HRC UK nie będzie budować silników – te będą powstawać w Japonii – lecz w europejskiej bazie prowadzone będą prace serwisowe oraz remontowe. Będzie to także centrum logistyczne marki, które w przyszłości może posłużyć również innym projektom – Honda rozważa bowiem przystąpienie w dłuższej perspektywie do Długodystansowych Mistrzostw Świata FIA WEC, co będzie zależne od udanego debiutu nowego programu F1.

Prezesem nowej spółki został Koji Watanabe. Dokładna lokalizacja siedziby nie została jeszcze określona, lecz musi to nastąpić szybko, jeśli firma chce rozpocząć rekrutację wiosną tego roku.

Źródło: honda.racing

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze