Honda przedłuża współpracę z Red Bull Powertrains do końca 2025 roku

Spółka Red Bull Powertains poinformowała o wydłużeniu kooperacji z Honda Racing Corporation. Nowa umowa wygaśnie dopiero po zakończeniu sezonu 2025.

Japoński producent opuścił Formułę 1 wraz z końcem 2021 roku, a obowiązki działu silnikowego Hondy przejął nowy twór – Red Bull Powertrains, który obecnie dostarcza jednostki napędowe dla Red Bull Racing oraz AlphaTauri. W praktyce jednak nadal są to silniki od dostawcy z Kraju Kwitnącej Wiśni, a Honda wciąż oferuje wsparcie techniczne inżynierom Red Bulla, co jest widoczne na malowaniu Czerwonych Byków. Na bolidach obecnych liderów klasyfikacji generalnej konstruktorów widnieje bowiem logo Honda Racing Corporation.

Poprzednia umowa zobowiązywała Hondę do wspierania działania Red Bull Powertrains do końca sezonu 2023. Dzisiaj jednak austriacka ekipa ogłosiła przedłużenie umowy o kolejne dwa lata.

„Zgodziliśmy się na kontynuowanie wspierania Red Bull Powertrains w Formule 1 za pośrednictwem HRC, w odpowiedzi na prośbę Red Bulla o przedłużenie obecnej umowy” – poinformował Koji Watanabe, prezes Honda Racing Corporation. „Po raz kolejny naszym głównym celem jest wykorzystanie zaangażowania na szczycie motorsportu do rozwijania naszych technologii oraz naszych pracowników”.

Umowa pomiędzy Hondą a Red Bullem wygaśnie więc wraz z końcem ery obecnych silników. Idealnie łączy się to z plotkami dotyczącymi Porsche, które wraz z nadejściem sezonu 2026 ma zacząć dostarczać silniki Czerwonym Bykom. Wydłużenie umowy z Japończykami może być więc traktowane jako zapewnienie sobie przez Red Bulla płynnego przejścia przez nowe regulacje silnikowe, które wejdą w życie za cztery lata.

Źródło: redbullpowertrains.com

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze