McLaren pokazał malowanie bolidu na sezon 2024

McLaren ujawnił malowanie, które będzie na samochodach Lando Norrisa i Oscara Piastriego podczas tegorocznego sezonu Formuły 1, natomiast sam bolid zostanie oficjalnie zaprezentowany 14 lutego.

Tym samym nowy McLaren zostanie ujawniony tego samego dnia co Mercedes, choć ekipa z Woking stała się pierwszą, która przedstawiła przynajmniej nowe barwy. Zauważyć można, że sporą inspiracją było ubiegłoroczne okazyjne malowanie «Stealth Mode» z Singapuru. Co prawda nadal dominującym kolorem pozostał papaja, jednak widoczna jest większa obecność czarnego. Numery kierowców są z kolei chromowane.

„Jesteśmy zachwyceni, że możemy przedstawić malowanie naszego bolidu Formuły 1 na sezon 2024” – powiedział dyrektor generalny McLarena, Zak Brown. „Projekt wygląda niesamowicie. Nie mogę się doczekać, aby ruszyć na tor i zobaczyć, jak ożywa na torze w przyszłym miesiącu. Nie rozpoczęliśmy 2023 roku tak, jak chcieliśmy, ale Andrea i zespół świetnie poradzili sobie po restrukturyzacji organizacyjnej, a ciężka praca trwa, gdy przenosimy tę doskonałą dynamikę na sezon 2024”.

„Jestem pewien, że Lando i Oscar, którzy są ekscytującym duetem, będą kontynuować tworzenie kolejnych wspaniałych wspomnień po imponującym drugim półroczu zeszłego roku, które zakończyło się dla zespołu czwartym miejscem w mistrzostwach ze 302 punktami na koncie. Wszystko to są kroki naprzód w porównaniu do roku poprzedniego, podczas gdy kontynuujemy naszą misję do rywalizacji na czele stawki”.

„Nie możemy doczekać się osiągnięcia naszych ambicji, a nasi cenni partnerzy i fantastyczni fani na pokładzie odegrają integralną rolę w podróży w tym sezonie. Jesteśmy wdzięczni za ich ciągłe wsparcie i wiemy, że również podzielają naszą pasję do sukcesu”.

W tym roku McLarena wzmocniło nadejście Roba Marshalla z Red Bulla i Davida Sancheza z Ferrari. Szef zespołu Formuły 1, Andrea Stella, dodał, że to skłania do dalszego doskonalenia.

„Po intensywnym i produktywnym okresie przedsezonowym, wchodzimy w 2024 rok z myślą o kontynuowaniu naszej podróży w stronę czoła stawki” – mówił Stella. „Poprzedni sezon pozwolił zespołowi na ustanowienie solidnych podstaw dla przyszłości poprzez ciągłą ciężką pracę, zaangażowanie, wysiłek i talent”.

„Dzięki nowym ulepszeniom infrastrukturalnym i zatrudnionym osobom musimy nadal podnosić nasze standardy i wprowadzać wysoką wydajność we wszystkim, co robimy. Malowanie na sezon 2024 wygląda świetnie, a ja nie mogę się doczekać, aby zobaczyć Lando i Oscara, naszą ekscytującą parę kierowców, na torze w przyszłym miesiącu”.

„Wsparcie naszych partnerów komercyjnych i niesamowitych kibiców będzie odgrywać ważną rolę, gdy będziemy nadal pozostawać zjednoczeni jako zespół w nadchodzącym sezonie. Mamy jeszcze wiele pracy przed nami przed pierwszym wyścigiem w Bahrajnie, ale wszyscy skupiamy się na osiąganiu naszych celów i rozpoczęciu sezonu od właściwego kroku”.

Źródło: Z wykorzystaniem informacji prasowej McLaren

Galeria:

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze