Williams pozostanie przy silnikach Mercedesa

Brytyjski zespół Williams pozostanie klientem Mercedesa-Benza po wprowadzeniu do Formuły 1 kolejnej generacji układów napędowych w 2026 roku.

Mercedes-Benz ma już tym samym potwierdzonych dwóch klientów na sezon 2026. Pod koniec ubiegłego roku podpisano nowy kontrakt z McLarenem. Z silników produkowanych w Brixworth nie będzie już korzystać Aston Martin, który zostanie klientem Hondy.

„Cieszymy się z długoterminowej współpracy z Mercedesem-Benzem i jesteśmy zachwyceni, że możemy przedłużyć ją na następną erę Formuły 1” – skomentował szef zespołu James Vowles. „Kompetencje, wsparcie i technologia, które zapewnia Mercedes, doskonale wpisują się w aspiracje naszego zespołu w średnio- i długoterminowej perspektywie. To długoterminowe porozumienie z Mercedesem jest pozytywnym krokiem i wpisuje się w nasze przyszłe cele, podczas gdy nadal będziemy projektować i wytwarzać [samochód] w naszej fabryce”.

Szef programu wyścigowego marki Mercedes-Benz Toto Wolff dodał: „Cieszymy się, że możemy potwierdzić Williams Racing jako nasz drugi zespół kliencki, któremu będziemy dostarczać nowe silniki na sezon 2026. Podkreśla to, jak dobrą ofertę Mercedes-Benz ma w F1 i potwierdza słuszność naszej strategii w sportach motorowych”.

Williams Racing korzysta z silników Mercedesa nieprzerwanie do 2014 roku.

Źródło: williamsf1.com

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze