F1 podała lokalizację sprintów w sezonie 2024

Formuła 1 przedstawiła kalendarz wyścigów sprinterskich na 2024 rok. Dwa spośród sześciu obiektów będą po raz pierwszy organizować dwa wyścigi podczas weekendu Grand Prix.

Pierwszy wyścig sprinterski odbędzie się w Szanghaju, podczas pierwszego Grand Prix Chin zorganizowanego od momentu debiutu nowego formatu. Kolejny sprint odbędzie się dwa tygodnie później, podczas kolejnej rundy w Miami – tym samym oba nowe sprinty odbędą się jako pierwsze.

Kolejny 100-kilometrowy wyścig F1 zostanie rozegrany pod koniec czerwca w Austrii. Tor w Spielbergu jest jednym z dwóch, które zorganizują swój trzeci sprint w przeciągu czterech lat. Będzie to zarazem jedyny europejski sprint w przyszłorocznym kalendarzu.

Dwa wyścigi sprinterskie odbędą się za to w Stanach Zjednoczonych – drugi rok z rzędu ten format zawita bowiem do Austin. Końcówka sezonu pozostanie niezmieniona względem tego roku i krótsze wyścigi zostaną rozegrane w São Paulo i Katarze.

„Mam przyjemność ogłosić sześć ekscytujących lokalizacji przyszłorocznych sprintów, w tym dwa nowe w Chinach i Miami, które wspaniale wzbogacą kalendarz i zapewnią świetne wyścigi dla wszystkich naszych fanów na torze i oglądających w domu” – powiedział szef Formuły 1 Stefano Domenicali. „Od momentu ich wprowadzenia w 2021 roku, sprinty konsekwentnie przyciągały przed telewizory większą liczbę widzów, zapewniały więcej rozrywki na torze dla fanów miejscu oraz zwiększały poziom zaangażowania fanów w mediach społecznościowych i platformach cyfrowych. Nie możemy się doczekać ekscytujących wyścigów w przyszłym roku”.

Format sprintów w sezonie 2024 nie jest przesądzony. Komisja F1 zgodziła się zdecydować co do propozycji zmian podczas pierwszego przyszłorocznego posiedzenia. Celem jest dalsze rozdzielenie sprintów od Grand Prix oraz zmniejszenie ich wpływu na główny wyścig, chociażby poprzez rozluźnienie zasad parku zamkniętego.

Kalendarz sprintów F1 2024

R Data Wydarzenie Lokalizacja
1 20 kwietnia Grand Prix Chin Shanghai International Circuit
2 4 maja Grand Prix Miami Miami International Autodrome
3 29 czerwca Grand Prix Austrii Red Bull Ring
4 19 października Grand Prix USA Circuit of the Americas
5 2 listopada Grand Prix Brazylii Autódromo José Carlos Pace
6 30 listopada Grand Prix Kataru Lusail International Circuit

Źródło: formula1.com

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze