Ostrzeżenia dla Wolffa i Vasseura

Szef Mercedesa Toto Wolff oraz szef Ferrari Frédéric Vasseur otrzymali oficjalne ostrzeżenia od sędziów za słowa, których użyli podczas czwartkowej konferencji Formuły 1 o Grand Prix Las Vegas.

Obaj szefowie złamali artykuł 12.2.1.f Międzynarodowego Kodeksu Sportowego, który zabrania używania „wszelakich słów, czynów lub pism, które spowodowały szkodę moralną lub stratę dla FIA, jej organów, członków lub kadry kierowniczej w interesie sportów motorowych i na wartościach bronionych przez FIA”.

Vasseur podczas konferencji nie był w stanie powstrzymać swojej złości, kiedy opowiadał o uszkodzeniach, jakie zostały wyrządzone przez źle zabezpieczoną pokrywę zaworu wody, a Wolff był agresywny wobec jednego z dziennikarzy i w dość ostrych i wulgarnych słowach wdał się z nim w słowną potyczkę. Obie sprawy nie uszły uwadze delegatom medialnym, którzy zgłosili całe zajście sędziom.

Obaj szefowie stwierdzili, że sytuacja, w której się wówczas znaleźli była nietypowa, a słownictwo wynikało ze zdenerwowania i frustracji.

„Byłem bardzo zdenerwowany i sfrustrowany incydentem, który miał miejsce podczas tej sesji i taki język wypowiedzi nie jest powszechny” – powiedział Vasseur.

Również Austriak stwierdził, że: „użycie przedmiotowego języka było w tym przypadku nietypowe i było ono spowodowane nagłym wtrąceniem [dziennikarza] podczas konferencji prasowej i dlatego nie można uznać tego za typowe [wypowiedzi] szefa zespołu”.

Dla FIA i sędziów sprawa wydaje się jednak bardziej poważna, ponieważ jak czytamy w obu oświadczeniach: „FIA uważa, że tego typu język jest niedopuszczalny, zwłaszcza u osób o wysokim profilu, które są widziany przez wielu, zwłaszcza młodych fanów tego sportu, jako osoby godne naśladowania, a FIA w przyszłości nie będzie tolerować używania takiego języka na forum FIA przez żadną z zainteresowanych stron”.

To nie pierwszy raz, kiedy sędziowie zajmują się tym, co mówią gwiazdy Formuły 1. Wcześniej ostrzeżenie otrzymał szef zespołu Haas Günther Steiner, który podczas Grand Prix Monako zdecydował się wypowiedzieć kilka słów na temat sędziowania oraz samych sędziów.

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze