Interlagos zostaje w kalendarzu Formuły 1 do 2030 roku

Formuła 1 ogłosiła pięcioletnie przedłużenie kontraktu z organizatorami wyścigu o Grand Prix São Paulo, dzięki czemu runda ta pozostanie w kalendarzu mistrzostw świata do 2030 roku.

Aktualna umowa Interlagos z F1 obowiązywała jeszcze przez dwa sezony, jednak trwające inwestycje, które mają zapewnić źródła dodatkowych dochodów poza sportami motorowymi, pozwoliły na znaczące przedłużenie kontraktu. Szef Formuły 1 Stefano Domenicali powiedział, że zachowanie tak historycznego toru jak Interlagos było niezwykle ważne.

„Cieszę się, że możemy ogłosić utrzymanie wyścigu na Interlagos do 2030 roku” – podkreślił Domenicali. „Nie mogę się również doczekać wielu kolejnych lat wspaniałej atmosfery, jaką tworzą brazylijscy kibice. Brazylia ma bardzo bogate dziedzictwo w wyścigach, a ten kultowy tor jest ulubiony wśród kierowców i fanów na całym świecie. Symbolizuje wszystko, co w wyścigach jest wspaniałe i z niecierpliwością oczekujemy, jak się będzie rozwijać w ciągu kolejnych lat, aby stworzyć jeszcze lepsze doświadczenie”.

CEO Grand Prix São Paulo, Alan Adler, dodał z kolei, że przedłużenie kontraktu pozwoli na dokonanie jeszcze większych inwestycji w wyścig.

„Przedłużenie kontraktu jest zaszczytem i zapewnia miejsce São Paulo w kalendarzu Formuły 1” - stwierdził Adler. „To jest uznanie pracy, którą wykonujemy, z kluczowym wsparciem władz miejskich São Paulo. Kontynuowanie partnerstwa z Formułą 1 to dla nas ogromny powód do dumy. Teraz natychmiast rozpoczniemy planowanie kolejnych lat, abyśmy mogli mieć jeszcze lepsze edycje Grand Prix w nadchodzących sezonach”.

Tor Interlagos, oficjalnie znany jako Autódromo José Carlos Pace na cześć zwycięzcy wyścigu z 1975 roku, gości w kalendarzu Formuły 1 od ponad 50 lat i jest jednym z najbardziej kultowych torów wyścigowych na świecie. Jego długość wynosi 4,3 km i składa się z 15 zakrętów i był pierwotnie wzorowany na układach obiektów z Wielkiej Brytanii, Stanów Zjednoczonych i Francji. Od tamtej pory sytuacja ta się zmieniła i to nowsze tory czerpią inspirację z Interlagos, zwłaszcza «eski» Senny.

Źródło: formula1.com

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze