Hungaroring przedłuża kontrakt z F1 o kolejne pięć lat

Formuła 1 pozostanie na torze Hungaroring przynajmniej do sezonu 2032. Ogłoszenie nowej umowy miało miejsce w padoku, podczas weekendu tegorocznego Grand Prix Węgier.

Zlokalizowany 20 kilometrów od Budapesztu tor Hungaroring jest częścią kalendarza Formuły 1 od 1986 roku. Obiekt posiadał już kontrakt na organizację wyścigów Grand Prix do 2027 roku, lecz po zapowiedzi dużych inwestycji w tor, wynegocjowano przedłużenie umowy o kolejne pięć lat. W ramach remontu powstaną nowy kompleks boksów oraz główna trybuna.

„Wspaniale jest ogłosić przedłużenie umowy na organizację Grand Prix Węgier o kolejne pięć lat podczas kolejnego weekendu pełnego akcji na torze Hungaroring” – powiedział szef Formuły 1 Stefano Domenicali. „To wyjątkowy tor w pobliżu niesamowitego miasta Budapeszt, którego wyczekują wszyscy kierowcy i kibice. Zaangażowanie ze strony węgierskiego promotora w rozwój infrastruktury i poprawy doświadczenia dla kibiców to kolejny ważny krok i chcemy widzieć to na wszystkich wydarzeniach, żeby dalej się rozwijać i czynić nasze wyścigi jeszcze lepszymi”.

W tym roku spodziewana jest obecność ponad 300 tysięcy kibiców. Grand Prix w sezonie 2023 stanowi 20. rocznicę debiutu jedynego węgierskiego kierowcy F1 Zsolta Baumgartnera na torze Hungaroring.

Redakcja ŚwiatWyścigów.pl jest na miejscu tego wydarzenia. Jeśli chcesz czytać więcej materiałów prosto z toru, postaw nam kawę!

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze