Williams ze specjalnym malowaniem w ramach obchodów 800 wyścigów w F1

Zespół Williams zaprezentował jednorazowe okolicznościowe malowanie na nadchodzący wyścig o Grand Prix Wielkiej Brytanii i Węgier, aby uczcić swój 800. start w Formule 1.

Osłona silnika bolidu Williams FW45, którym jeżdżą Alex Albon i Logan Sargeant, została przyozdobiona flagą Wielkiej Brytanii, a na bokach widoczne są nawiązania do osiągnięcia 800 wyścigów przez zespół z Grove. Gulf, który jest sponsorem zespołu, otrzymał również bardziej widoczne miejsce na tylnym skrzydle.

Weekend w Silverstone miał być 800. startem Williamsa, ale ze względu na odwołanie Grand Prix Emilii-Romanii na Imoli, ten kamień milowy został przesunięty na Grand Prix Węgier.

W związku z tym Williams zdecydował się zachować okolicznościowe malowanie na bolidach przez oba weekendy wyścigowe, aby nadal świętować swoją rocznicę przed brytyjskimi kibicami na torze Silverstone w ten weekend.

Williams w wydanym oświadczeniu poinformował, że malowanie jest również hołdem wobec zmarłego Franka Williamsa, założyciela zespołu.

Frank Williams, który zmarł w listopadzie 2021 roku, przez większość startów w Formule 1 stał na czele stajni, z którą wywalczył 9 tytułów mistrza świata konstruktorów i 7 tytułów mistrza świata kierowców.

Williams stanie na starcie swojej domowej rundy na torze Silverstone, zajmując dziewiąte miejsce w klasyfikacji konstruktorów, dwukrotnie punktując w tym sezonie. Najpierw Albon zajął 10. miejsce na inaugurację sezonu F1 w Bahrajnie, a następnie uplasował się na wysokiej, siódmej pozycji podczas GP Kanady, dzięki czemu Williams ma aktualnie 7 punktów. Jego zespołowy kolega, Sargeant, jak dotąd nie punktował.

Oprócz malowania Williams zaplanował dodatkowe wydarzenia związane z obchodami 800. wyścigu, w tym demonstracyjny przejazd mistrzowskiego bolidu Nigela Mansella – FW14B – a za kierownicą znajdzie się mistrz świata z sezonu 2009 oraz ambasador Williamsa, Jenson Button.

Źródło: Z wykorzystaniem informacji prasowej Williams Racing