Williams zapowiada obchody swojego 800. Grand Prix w Formule 1

Stajnia z Grove ogłosiła plany świętowania swojej kolejnej okrągłej liczby rund mistrzostw świata, w której mieli okazję uczestniczyć przez niespełna pół wieku swojej historii w tym sporcie.

Williams to jeden z najdłużej działających i najbardziej utytułowanych zespołów w F1. Zadebiutował w 1977 roku, natomiast jako pełnoprawny konstruktor już sezon później. Na jego koncie widnieje ponad 100 zwycięstw, 7 tytułów mistrza świata kierowców oraz 9 wśród konstruktorów.

Świętowanie okrągłego jubileuszu miało nadejść w czasie rundy na Silverstone, lecz z uwagi na odwołane Grand Prix Emilii-Romanii, moment ten formalnie nadejdzie na Hungaroringu. Aby uczcić to wydarzenie, obecny bolid stajni z Grove otrzyma specjalnie zaprojektowane barwy na ich domowy wyścig. Mają nawiązywać do dziedzictwa zespołu oraz być hołdem pamięci dla ich założyciela sir Franka Williamsa. Na Grand Prix Węgier planowane jest także zaprezentowanie wyjątkowego emblematu.

To jednak nie koniec atrakcji, jakie czekają fanów tego legendarnego zespołu. W czasie weekendu w Zjednoczonym Królestwie zostanie zaprezentowany również bolid FW14B. Za sterami maszyny z 1992 roku zasiądzie mistrz świata sezonu 2009 i ambasador Williamsa – Jenson Button. Brytyjczyk wykona kilka okrążeń demonstracyjnych w dniu wyścigu.

Oprócz tego w samym sercu Londynu (a dokładniej przy 48 Regent Street, Piccadilly) przez cały tydzień wyścigowy zostanie stworzona specjalna strefa kibica, w której zawitają między innymi wspomniany wyżej Button, a także Alex Albon i Logan Sargeant oraz szef zespołu James Volwes. Jednocześnie do dyspozycji fanów zostanie oddany mistrzowski samochód Alaina Prosta z 1993 roku, nowoczesne symulatory, sklep kibica i strefę edukacyjną, mającą na celu inspirowanie przyszłych pokoleń ludzi pracujących przy F1.

„Zdobycie kamienia milowego w postaci 800. Grand Prix to niezwykłe wyróżnienie dla Williams Racing” – podkreślił James Vowles.

„Jesteśmy niesamowicie dumni z naszej historii i dziedzictwa zbudowanego przez lata. W ciągu naszej 46-letniej historii zespół osiągnął niesamowite wyniki. Z dziewięcioma mistrzowskimi laurami konstruktorów i siedmioma u kierowców jesteśmy drugim najbardziej utytułowanym zespołem Formuły 1 wszech czasów, tylko za Ferrari”.

„Zapraszamy wszystkich naszych fanów, aby dołączyli do nas w tym świętowaniu, gdy oddajemy hołd naszej kultowej przeszłości i patrzymy w świetlaną przyszłość” – podsumował Brytyjczyk.

Źródło: williamsf1.com

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze