Mick Schumacher poprowadzi samochód swojego ojca

Kierowca rezerwowy zespołu Mercedesa-AMG w Formule 1 Mick Schumacher otrzymał szansę jazdy samochodem, którym w 2011 ścigał się dla Srebrnych Strzał jego ojciec, Michael Schumacher.

Schumacher podczas corocznego Festiwalu Prędkości w Goodwood, który będzie mieć miejsce w dniach 13-16 lipca, poprowadzi Mercedesa W02, którym ścigał się jego ojciec w swoim debiutanckim sezonie dla Mercedesa-AMG. Mick pojedzie bolidem zarówno w sobotę, jak i w niedzielę.

„Poprowadzenie samochodu mojego z ojca z 2011 roku, czyli W02, będzie czymś spektakularnym, nawet jeżeli to będzie krótki przejazd. Poznanie tej generacji samochodów będzie czymś mega. Świadomość tego, że tym samochodem ścigał się mój ojciec, jest czymś extra i na pewno pojawi się wiele emocji. Miałem tyle szczęścia, że miałem okazję jeździć jego Benettonem i kilkoma Ferrari, którymi się ścigał, ale to będzie pierwszy raz, kiedy poprowadzę Mercedesa, którym rywalizował. Jestem pewien, że gdy wysiądę, będę miał na twarzy wielki uśmiech” - powiedział Schumacher.

W02 był drugim samochodem Formuły 1 w historii obecnego zespołu fabrycznego niemieckiej marki. Oprócz Michaela Schumachera ścigał się nim również Nico Rosberg, a najlepszym wynikiem Michaela Schumachera za sterami wspomnianego auta była czwarta pozycja podczas Grand Prix Kanady.

Na festiwalu pojawi się również były kierowca rezerwowy zespołu Esteban Gutiérrez, który pojedzie modelem W12, który wygrał mistrzostwo wśród konstruktorów w sezonie 2021.

Źródło: mercedesamgf1.com

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze