EA Sports podało datę premiery gry F1 23

Firma Electronic Arts Inc. ogłosiła dzisiaj, że EA SPORTS™ F1® 23, oficjalna gra Mistrzostw świata Formuły 1, zadebiutuje już 16 czerwca na platformach PlayStaion®5, Xbox Series X|S i PC przez EA App, Epic Games Store i Steam. Tegoroczna edycja oznacza powrót trybu fabularnego Braking Point. W F1® 23 znajdą się wszystkie zespoły, kierowcy i trasy sezonu 2023, w tym wyczekiwane Grand Prix w Las Vegas oraz Losail International Circuit w Katarze. Dwukrotny mistrz świata Max Verstappen, którego kask już teraz oznakowany jest logiem EA SPORTS, stanie się głównym bohaterem okładki cyfrowej edycji gry F1® 23 Champions Edition.

„Powrót trybu Braking Point pozwala graczom zanurzyć się w świecie ścigania, przedstawiając unikalną perspektywę na świat F1 razem z autentycznymi cechami wyścigów, które gracze znają i kochają” – mówi Lee Mather, Senior Creative Director w Codemasters. „Nasza bliska współpraca z zespołami pozwoliła nam doszlifować system prowadzenia, zwiększając realizm podczas gry na padzie, a dodatkowo zaimplementowaliśmy nowy system kodowania kolorów, stosowany w produkcjach kinowych i filmowych, który tworzy bardziej rzeczywiste doświadczenie.”

Tryb fabularny Braking Point powraca z nowym rozdziałem, śledząc rozwój kariery aspirującego kierowcy – Aidena Jacksona i głównego bohatera – Devona Butlera, którzy teraz stają ramie w ramie w zespole Konnersport Racing Team, początkującej organizacji z nadzieją na sukces w starciu z autentycznymi zespołami i kierowcami F1®. Dodając szereg nowych postaci, rywalizacji i wyzwań podczas wyścigów, obaj kierowcy chcą wynieść swoją karierę na nowy poziom, ale po drodze czeka na nich wiele wyzwań i zwrotów akcji.

System prowadzenia w F1® 23 został poprawiony w stosunku do poprzedniego sezonu, pozwalając na bardziej przewidywalne zachowania. Nowa fizyka pojazdów pozwala bolidom na większą kontrolę podczas hamowania, przyśpieszania i wchodzenia w zakręty. Dzięki wprowadzeniu poprawek na podstawie informacji od zespołu F1®, większy balans pomiędzy aerodynamiką, a przyczepnością opon przekłada się na bardziej autentyczne doznania. Usprawnienia w zakresie momentu obrotowego i bezwładności silnika oznaczają również, że kontrola jest bardziej autentyczna i oferuje lepsze wyczucie bolidu. Razem z tymi poprawkami, technologia Precision Drive™ pozwoli graczom grającym na padzie uzyskać większą kontrolę i pewność siebie w najbardziej newralgicznych momentach wyścigu.

W odpowiedzi na potrzeby fanów, swój debiut zalicza wyścig na 35% dystansu, oferując kompromis pomiędzy wcześniej dostępnymi opcjami krótkich i długich wyścigów. Co więcej, czerwona flaga doda nowego, strategicznego wymiaru F1® 23, a umiejętność szybkiej reakcji może mieć wpływ na przebieg wyścigu, tak na korzyść, jak i niekorzyść kierowców. Razem z pełnym kalendarzem sezonu 2023, rozbudowanego o Las Vegas i Lusail, gra pozwala też na jazdę po trzech legendarnych torach – Paul Ricard (Francja), Shanghai (Chiny) i Portimão (Portugalia) - wszystkich dostępnych już na premierę.

Do gry zostanie też wprowadzony tryb F1® World stanowiący zupełnie nowe doświadczenie, z zawartością inspirowaną wydarzeniami z prawdziwego świata. F1® World pomoże wprowadzić graczy w skomplikowany świat Formuły 1®, oferując różne tryby gry, w tym Time Trial i Grand Prix, umożliwiając zupełnie nowe sposoby na rozgrywkę. Nowy system progresji pozwoli graczom zdobywać kolejne poziomy przez wykonywanie wyzwań w celu odblokowywania usprawnień bolidu, nowych karoserii, kombinezonów i kasków. Nowy system rankingowy bezpiecznej jazdy łączy rozgrywkę online i offline, zachęcając graczy do bezkolizyjnego prowadzenia. Ma on też na celu połączyć kierowców o podobnym nastawieniu, aby usprawnić i poprawić doświadczenia płynące z wyścigów online.

Edycja cyfrowa F1® 23 Champion Edition zadebiutuje z licznymi bonusami, w tym ograniczoną czasowo zawartością inspirowaną Las Vegas*, wyścigowym zestawem kosmetycznym Maxa Verstappena, zestawem przedmiotów kosmetycznych oraz dostępem do wczesnego dostępu do gry rozpoczynającym się już 13 czerwca. Standardowa edycja, zarówno w wydaniu fizycznym i cyfrowym, której bohaterami okładki będą ambasador EA SPORTS – Charles Leclerc razem z Lewisem Hamiltonem i Lando Norrisem, będzie dostępna od 16 czerwca z dodatkowymi bonusami dla osób, które zamówią grę w przedsprzedaży.

F1® 23 będzie dostępne na platformach PlayStation®5, Xbox Series X|S, PlayStation®4, Xbox One, oraz PC przez EA App, Epic Games Store i Steam.

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze