Red Bull zawiesił Vipsa za użycie rasistowskiego słowa

Red Bull Racing zawiesił Jüriego Vipsa na czas dochodzenia w sprawie incydentu, do którego doszło w trakcie transmisji na żywo w serwisie Twitch, gdzie Estończyk miał wypowiedzieć rasistowskie słowo.

Vips, który jest członkiem juniorskiego programu Red Bulla, w tym sezonie pełni również rolę kierowcy rezerwowego w zespole Red Bull Racing w Formule 1,. Brał udział również w sesji treningowej przed Grand Prix Hiszpanii, ponieważ tegoroczne przepisy wymuszają na zespołach, aby w czasie co najmniej dwóch treningów jeździł jeden z młodych kierowców współpracujących z daną stajnią. W czasie feralnego incydentu Estończyk grał z innym juniorem austriackiej ekipy, Liamem Lawsonem.

We wtorek wieczorem Red Bull Racing wydał oświadczenie, w którym poinformował, że „zawiesił juniorskiego kierowcę Jüriego Vipsa we wszystkich działaniach w zespole ze skutkiem natychmiastowym, do czasu przeprowadzenia pełnego dochodzenia w sprawie tego incydentu. Jako organizacja potępiamy wszelkiego rodzaju nadużycia i prowadzimy politykę zerowej tolerancji wobec rasistowskiego języka lub zachowania w naszej organizacji.”.

Na razie nie wiadomo, jaka przyszłość czeka Vipsa w Formule 2, który w tym sezonie zajmuje siódme miejsce w klasyfikacji kierowców. Następna runda F2 odbędzie się za półtora tygodnia na brytyjskim torze Silverstone.

Sam Vips już przeprosił w mediach społecznościowych za swoje zachowanie i określił, że zamierza w sposób otwarty współpracować z Red Bullem w sprawie wyjaśnienia okoliczności zdarzenia.

„Pragnę bezwarunkowo przeprosić za obraźliwy język, którego użyłem dziś podczas transmisji na żywo z gry” – napisał Vips. „Język ten jest całkowicie nie do przyjęcia i nie odzwierciedla wartości i zasad, które wyznaję. Głęboko żałuję swoich czynów i nie jest to przykład, jaki chciałbym dawać. Będę w pełni współpracował podczas dochodzenia”.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz
Bartosz Przyborowski

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1