Pierre Gasly kierowcą AlphaTauri w sezonie 2023

Zespół Alpha Tauri poinformował, że Pierre Gasly w kolejnym sezonie Formuły 1 będzie reprezentował barwy siostrzanego zespołu Red Bulla. Dla Francuza będzie to siódmy sezon w F1 i szósty pełny.

Gasly w swojej dotychczasowej karierze wywalczył dla zespołu z Faenzy trzy miejsca na podium i w tym jedno zwycięstwo w sezonie 2020 podczas Grand Prix Włoch: „Jestem w tym zespole od pięciu lat i jestem dumny z podróży, którą razem przeszliśmy oraz postępu, jaki zrobiliśmy. Cieszę się, że mogę pozostać w moim zespole Scuderia AlphaTauri. Tegoroczne nowe przepisy stworzyły dla nas nowe wyzwania, a możliwość zaplanowania rozwoju wraz z zespołem na kolejne 18 miesięcy to dobra podstawa do pracy na przyszłość” – powiedział Francuz.

Szef włoskiego zespołu Franz Tost również jest zadowolony z możliwości pracy ze swoim dotychczasowym podopiecznym. Austriak liczy, że zakontraktowanie Gasly’ego na przyszły sezon przyniesie wymierne korzyści: „Z przyjemnością potwierdzamy, że Pierre zostanie z nami w 2023 roku” – powiedział. „Zdecydowanie znajduje się w gronie najlepszych i najbardziej konkurencyjnych kierowców w F1 i przez cały czas, który z nami spędził, udowodnił swoje umiejętności. Niewątpliwie Pierre może odegrać ważną rolę w osiągnięciu sukcesu w przyszłym roku. Od nas będzie zależeć, czy zapewnimy mu konkurencyjny samochód, aby mógł nadal osiągać świetne wyniki”.

Źródło: Z wykorzystaniem informacji prasowej AlphaTauri

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze