Ricciardo z pozytywnym wynikiem testu na koronawirusa

Daniel Ricciardo otrzymał pozytywny wynik testu na COVID-19 i z tego powodu nie weźmie udziału również ostatniego dnia przedsezonowych testów Formuły 1 w Bahrajnie.

Ricciardo nie pojawił się na torze w Bahrajnie, gdzie odbywają się przedsezonowe testy, zarówno w czwartek, jak i piątek po tym, jak zespół poinformował o jego złym samopoczuciu. W tym czasie pozostawał w swoim pokoju, gdzie regularnie był poddawany testom na obecność koronawirusa. Po serii negatywnych wyników, w piątek wieczorem Australijczyk otrzymał pozytywny wynik, co potwierdza, że na Bahrain International Circuit nie wyjedzie również w sobotę.

„McLaren Racing może potwierdzić, że po środowym złym samopoczuciu w Bahrajnie, Daniel Ricciardo uzyskał pozytywny wynik testu PCR na obecność COVID-19. W związku z tym Daniel pozostaje w izolacji zgodnie z lokalnymi przepisami” – czytamy w oświadczeniu McLarena.

„Zgodnie z tymi wytycznymi, Daniel zostanie zwolniony [z kwarantanny] na Grand Prix Bahrajnu w przyszły weekend. Daniel już zaczyna czuć się lepiej, a my życzymy mu szybkiego powrotu do zdrowia. Jednocześnie potwierdzamy, że Lando Norris będzie jeździć MCL36 również jutro, podczas ostatniego dnia przedsezonowych testów w Bahrajnie”.

Po dobrych testach w Barcelonie, McLaren ma pewne trudności w Bahrajnie. Wśród problemów pojawiła się usterka związana z układem hamowania, co wymaga co najmniej dostarczenia dodatkowych części z Wielkiej Brytanii.

Źródło: Z wykorzystaniem informacji prasowej McLarena

Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze