Alpine wypożyczy Piastriego do McLarena

Zespół McLarena nie może być pewny czy chory na Covid-19 Daniel Ricciardo wyzdrowieje do czasu inauguracyjnego wyścigu sezonu 2022 o Grand Prix Bahrajnu. Gdyby tak nie było, jego miejsce może zająć Oscar Piastri.

Aktualny mistrz Formuły 2 jest zakontraktowany przez zespół Alpine, który oficjalnie poinformował o porozumieniu z McLarenem w sprawie wypożyczenia swojego kierowcy rezerwowego w razie zaistnienia takie potrzeby.

„W duchu zaoferowania maksymalnej ilości okazji do ścigania naszym juniorom, zgodziliśmy się, że McLaren może wezwać kierowcę rezerwowego BWT Alpine F1 Team Oscala Piastriego w razie, gdyby któryś z ich kierowców nie mógł się ścigać. Oscar pozostanie w pełni zakontraktowany przez Alpine, które zachowa pierwszą opcję skorzystania z jego usług” – czytamy w oświadczeniu francuskiej marki.

McLaren nie ma swojego kierowcy rezerwowego. W padoku toru w Bahrajnie mówi się jednak, że brytyjska ekipa mogłaby liczyć na swoich byłych podopiecznych Nycka de Vriesa i Stoffela Vandoorne’a, a także Paula di Restę.

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze