Alpine ujawniło barwy modelu A522

Alpine jako jedna z ostatnich ekip ujawniło malowanie tegorocznego bolidu oznaczony symbolem A522. Prezentacja odbyła się w poniedziałek w Paryżu z wykorzystaniem samochodu pokazowego, jak również opublikowano zdjęcia faktycznego samochodu.

Kilka dni przed zaprezentowaniem najnowszego samochodu, Alpine ogłosiło podpisanie umowy na sponsoring tytularny z firmą BWT, która wcześniej była związana z Racing Point/Astonem Martinem. Wpłynęło to również znacząco na malowanie A522. Jednym z dominujących kolorów jest różowy, ściśle związany z marką BWT, natomiast w przeważającej większości pozostał charakterystyczny kolor niebieski powiązany z Alpine.  

Sponsor to nie jedyna rzecz, która została ściągnięta z Astona Martina. Alpine niedawno ujawniło też restrukturyzację na najwyższych szczeblach ekipy, powracając do tradycyjnej struktury zarządzania. W ten sposób powróci rola szefa zespołu, którą obejmie Otmar Szafnauer, wcześniej współpracujący właśnie z ekipa z Silverstone.

Kierowcami zespołu Alpine w sezonie 2022 pozostaną dwukrotny mistrz świata Formuły 1 Fernando Alonso oraz zwycięzca ubiegłorocznego wyścigu o Grand Prix Węgier – Esteban Ocon. Z kolei kierowcą rezerwowym będzie mistrz F3 z sezonu 2020 i mistrz F2 z sezonu 2021, Oscar Piastri.

Oprócz głównego malowania, Alpine przedstawiło w Paryżu dodatkowy samochód z dominującym kolorem różowym. Współpraca między Alpine a BWT zakłada, że właśnie w takich barwach kierowcy będą się ścigać w pierwszych dwóch wyścigach sezonu - Bahrajnie i Arabii Saudyjskiej. 

Poniżej zdjęcia modelu A522 w dwóch wariantach - głównym oraz różowym.

Galeria:

Wesprzyj nas na Patronite.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze